Що потрібно знати про ВІЛ / СНІД? Які їх симптоми, як розпізнати ознаки хвороби?

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) був вперше зафіксований в Північній Америці на початку 1980-х. Хвороба обумовлена ​​вірусом, відомим як ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). На сьогоднішній день ВІЛ-інфекція стала всесвітньою епідемією.

Причини ВІЛ / СНІД

Вірус можна знайти в крові, спермі, вагінальних виділеннях і грудному молоці інфікованих людей. ВІЛ також міститься в слині, поті і сльозах, хоча і не в досить високих кількостях, щоб передати вірус іншій людині.

Найбільш поширеним способом зараження ВІЛ є незахищений секс. ВІЛ може передаватися при незахищеному гетеросексуальному або гомосексуальному статевому контакті, вагінальному, анальному або оральному сексі. Хоча ризик зараження нижче, у випадку з оральним сексом, все одно, важливо оберігатися і під час орального сексу. ВІЛ також може від матері до дитини. Завдяки новим розробкам ризик перинатальної інфекції знижується. Грудне вигодовування від інфікованої матері також може стати шляхом передачі ВІЛ.

Як тільки ВІЛ потрапляє в кров, він атакує життєво важливі для імунної системи клітини, відомі як CD4 + лімфоцити. Потім вірус вставляє свої гени в клітину, перетворюючи її на мініатюрний завод, який виробляє копії вірусу. Повільно, кількість вірусу в крові підвищується, а число здорових клітин CD4 + знижується. Руйнування клітин CD4 + зменшує здатність організму боротися з інфекціями та іншими захворюваннями.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру
Симптоми та ускладнення

Симптоми ВІЛ-інфекції з’являються від 2 до 12 тижнів після зараження. Симптоми цього етапу включають:

  • пронос
  • втома або слабкість
  • лихоманка
  • головний біль
  • болі в суглобах
  • нічний піт
  • висип
  • збільшення лімфатичних вузлів
  • втрата ваги
  • грибкові інфекції (рота або піхви)

Коли симптоми починають з’являтися, людина з ВІЛ дуже заразна. Симптоми зазвичай зникають протягом від тижня до місяця, далі людина буде почувати себе, як і раніше. Тим не менш, симптоми можуть повертатися, час від часу.

Симптоми ВІЛ-інфекції аналогічні симптомам інших захворювань. Єдиний спосіб дізнатися напевно, чи є ви ВІЛ-інфікованим – це тестування. Після інфікування ВІЛ, протягом 3 місяців в крові може і не виявиться антитіл до вірусу. У середньому, до того, як антитіла починають вироблятися, проходить до 22 днів. Після сероконверсії, вірус можна виявити за допомогою аналізу крові.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

Коли початкові симптоми зникають, імунна система організму намагається контролювати вірус. Імунна система може тримати вірус у вузді деякий час, але повністю позбавитися від нього не може. Багато людей відчувають себе чудово протягом багатьох років, перш ніж їх імунна система слабшає. Без лікування приблизно половина ВІЛ-інфікованих людей захворюють СНІДом протягом 10 років після зараження. Багато факторів впливають на терміни формування хвороби, в тому числі ліки, загальний стан здоров’я людини і його спосіб життя.

Люди, які хворі на СНІД, більш схильні до розвитку раку, особливо раку імунної системи (лімфоми). Інші види раку, поширені серед хворих на СНІД – це саркома Капоші, (блакитно червоні вузлики на ногах), рак шийки матки у жінок. Геї з ВІЛ, мають більш високий рівень зараження ВПЛ, в тому числі передракових штамів ВПЛ.

Діти, хворі на СНІД, як правило, хворіють всіма поширеними дитячими інфекційними захворюваннями, такими, як кон’юнктивіт, отит, тонзиліт і, але симптоми цих захворювань бувають важчими, сама хвороба переноситься набагато гірше.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Надмірна втрата ваги або “синдром виснаження” є проблемою для приблизно 20% людей з ВІЛ-інфекцією. Це пов’язано з незрозумілою втратою 10% або більше від нормальної маси тіла, а також хронічною діареєю (30 днів або більше) або хронічною слабкістю з лихоманкою (30 днів і більше).

Більшість хворих на СНІД помирають від виліковних хвороб, оскільки СНІД робить їх імунну систему практично беззахисною. Іноді вірус вражає мозок, викликаючи слабоумство, яке погіршується з плином часу.

Діагностика

Якщо ви думаєте, що можете бути інфіковані ВІЛ, єдиний спосіб дізнатися напевно, це пройти обстеження. Тестування є добровільним і може бути анонімним. Ваші результати будуть збережені в таємниці.

Тестування на ВІЛ може включати в себе два типи тестів: попередній тест, який визначає антитіла до ВІЛ і остаточний підтверджуючий тест. Є швидкий тест, для якого беруть кров з пальця.

Якщо ВІЛ-інфекція підтверджена, лікар обговорить з вами варіанти лікування. Ви повинні повідомити своєму сексуальному партнерові (минулого, теперішнього або майбутнього), що є носієм ВІЛ.