Основне завдання медикаментозного лікування циститу – усунення патогенної мікрофлори і запобігання можливих ускладнень захворювання.

Цистит – запальне інфекційне захворювання сечового міхура, при якому відзначається прискорене сечовипускання і його болючість. У деяких випадках при сечовипусканні виділяється кров, що зумовлює її фарбування в рожевий колір. Найчастіше циститом хворіють жінки. Це обумовлено анатомічними особливостями жіночих статевих органів: короткою уретрою і досить близьким розташуванням піхви і ануса, звідки в сечовивідні шляхи можуть проникати хвороботворні бактерії.

Медикаментозне лікування циститу – це комплексна терапія, спрямована на знищення патогенних мікроорганізмів і попередження можливих ускладнень, які можуть виникнути. Для цих застосовуються в першу чергу антибактеріальні препарати (антибіотики), протизапальні засоби та спазмолітики. Вибір того чи іншого антибіотика залежить від виду патогенного мікроорганізму. Тому перед тим, як призначати антибактеріальний препарат, необхідно проведення лабораторних досліджень.

Читайте також:  Дієтологи дали жінкам поради щодо правильного схуднення після 40 років
Антибіотики

Курс антибіотикотерапії може тривати 1, 3 або 7 днів, залежно від конкретної ситуації. Не призначайте собі антибіотик самі, проконсультуйтеся з лікарем, хоча б заочно, та дотримуйтесь його рекомендацій.

Триметоприм

Триметоприм – антибактеріальний засіб з широким спектром дії. Препарати на основі триметоприму нейтралізують дію більшості урогенітальних патогенів, що є причиною інфекційного процесу сечостатевих шляхів.

У деяких препаратах дія триметоприму посилюється за рахунок комбінації з сульфаніламідами. Сульфаніламіди є бактеріостатичними препаратами, які мають активність щодо грамнегативних і грампозитивних бактерій. Комбіновані препарати на основі триметоприму і сульфаніламідів є ефективними засобами для лікування не тільки циститу, але і уретриту, пієлонефриту та інших сечостатевих захворювань.

Ампіцилін

Ампіцилін – це антибіотик широкого спектру дії, що нейтралізує дію безлічі видів бактерій. Препарат досить ефективний при змішаних інфекціях (спричинених відразу декількома видами бактерій), проте в силу широкої вживаності ампіциліну, висока ймовірність розвитку бактеріальної резистентності (стійкості до дії препарату).

Читайте також:  Дієтологи дали жінкам поради щодо правильного схуднення після 40 років
Гентаміцин

Гентаміцин є аміноглікозидним антибіотиком, який застосовується щодо різних видів бактерій. Часто для підвищення терапевтичного ефекту гентаміцин використовують у поєднанні з ампіциліном. Гентаміцин – це єдиний з аміноглікозидних препаратів, який ефективно справляється з грампозитивними мікроорганізмами.

Цефиксим

У разі неускладненого циститу доречно застосування антибіотика цефалоспоринового ряду третього покоління цефіксиму. Цефиксим застосовується для лікування інфекційного процесу в сечовому міхурі, викликаному грамнегативними бактеріями.

Цистити виникають після статевого контакту, так звані посткоїтальні або коїтус залежні цистити повному виліковування піддаються досить складно.

 

Фосфоміцин

Фосфоміцин – це антибіотик з широким спектром дії, активно діючий по відношенню практично до всіх бактеріїв сечостатевої системи. Препарат виводиться з організму з сечею в практично незмінному стані. Після прийому препарату його концентрація залишається досить високою протягом перших 24-48 годин.

Читайте також:  Дієтологи дали жінкам поради щодо правильного схуднення після 40 років
Ципрофлоксацин

Ципрофлоксацин – антибіотик групи хінолонів з широким спектром дії відносно грамнегативних і грампозитивних бактерій сечостатевої системи. При циститі і ряді інших сечостатевих захворювань ципрофлоксацин використовується досить широко.

Анальгетики та спазмолітики

Одним з компонентів лікування циститу є усунення хворобливих відчуттів внизу живота і під час акту сечовипускання. З цією метою застосовуються лікарські засоби (анальгетики, спазмолітики),які надають знеболюючу дію на сечостатеві шляхи. Знеболюючі препарати застосовуються для зняття больових відчуттів, печіння при сечовипусканні і інших хворобливих симптомів при циститі.

Фітопрепарати

Дуже ефективні в комплексі з медикаментами і фітопрепарати. Для лікування циститу використовуються різні трав’яні збори, куди входять ромашка, польовий хвощ, подорожник, звіробій, аїр, мучниця та інші лікарські рослини. В якості протизапального засобу вельми ефективний журавлинний сік.