Вчені заявили про те, що надлишок жирної і солодкої їжі в раціоні може погубити печінку, так як завдає їй незворотної шкоди, – про це повідомляється в публікації журналу Science Translational Medicine. Через захоплення такою їжею печінка накопичує в собі жир, від якого згодом не рятує навіть перехід на більш здорове харчування.

Дослідниками був розроблений спеціальний сенсор, що дозволяє відстежувати накопичення жиру в печінці. Його використовували в експерименті з мишами, яких спочатку тримали на дієті з високим вмістом жирної і солодкої їжі, а потім переводили на збалансоване харчування. Цей перехід, багато в чому допоміг зменшити жирові накопичення, однак залишкові сліди жиру ще довго були присутні в печінці.

Вчені відзначили, що жир, який накопичується в клітинах печінки, може сприяти розвитку серйозних захворювань – запалення, рубцювання, а також раку печінки. Таким чином, навіть недовгострокове захоплення солодкою і жирною їжею може погубити печінку – цей орган “запам’ятовує” подібне харчування.

У США, де поширене харчування з високим вмістом жирних і солодких продуктів, неалкогольна жирова хвороба печінки вражає до 30% людей, що стає серйозною проблемою. За словами фахівців, медичної терапії для жирової хвороби печінки не існує. Все, що лікарі можуть запропонувати пацієнтам, – краще харчуватися і більше займатися фізкультурою.

«Нездорові звички укупі з великою кількістю солодкої і жирної їжі – дуже погана ідея. Печінка все пам’ятає, це може її погубити”, – зауважив провідний автор дослідження доктор Даніель Хеллер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЖИРНА ЇЖА І ЦУКОР: ЩО БІЛЬШЕ ШКОДИТЬ ВАШОМУ ОРГАНІЗМУ?

КОРИСНІ ЗВИЧКИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ЗДОРОВ’Я ПЕЧІНКИ