Характерною ознакою діабету є посилення спраги та необхідність часто ходити до туалету, але він також може виявлятися проблемами з нігтями.

Зміни в стані нігтів можуть виявитися сигналом діабету, що погано контролюється, або вказувати на невиявлений діабет. Про це в інтерв’ю The Sun розповіла британський лікар Сара Уайт.

Фахівець порадила звертати увагу на такі явища.

Пожовтіння. Лікар Уайт зауважила, що згідно з дослідницькими даними діабет може впливати на білки в нігтях через підвищену швидкість процесу, що називається глікозилюванням. Саме цей процес вважається причиною пожовтіння нігтів.

«Якщо ваші нігті пожовтіли, це може означати, що ви мали високий рівень цукру в крові або погано контрольований діабет протягом деякого часу», – поділилася медик.

Грибкова інфекція. Інфекції грибкового характеру також поширені серед хворих на діабет. Це пов’язано з пошкодженням нервів та кровоносних судин через підвищений рівень глюкози в крові.

Запалення нігтьового ложа. Набряклі, червоні нігтьові ложа, біль у підставі нігтя – ще один можливий сигнал про розвиток діабету.

“Якщо ви помітили, що нігтьові ложа стали запалюватися, а також почастішали грибкові інфекції нігтів, обов’язково перевірте рівень цукру в крові і зверніться до лікаря”, – дала порада фахівець.

Втрата чутливості. Доктор Уайт пояснив, що деякі з найдовших нервів тіла йдуть від мозку до пальців ніг. Діабет може викликати ушкодження нерва, і якщо це відбувається, можна не відразу помітити, як ламаються нігті на стопах та травмуються сусідні тканини.

Витончення нігтів. Коли нігті на ногах стають дуже тонкими, починають розшаровуватися або ламатися, це може сигналізувати про погіршення кровообігу, спричиненого діабетом.

Товсті нігті. За словами медика, потовщення нігтьових пластин може викликатись грибковими інфекціями, які активізуються завдяки «зацукрованій» крові.