У більшості випадків люди, які зазнають головного болю, вибирають “заглушити” його за допомогою таблеток. Однак головний біль може вказувати на наявність проблем в організмі.

Розгляньмо основні різновиди головного болю, а також найпоширеніші причини його виникнення.

Види захворювання

Залежно від першопричини появи сучасна медицина виділяє такі види головного болю: вторинний і первинний. Останній, своєю чергою, ділиться на тензійний біль, мігрень та кластерні головні болі.

Тензійний біль

Біль тензійного типу або головний біль напруги є найпоширенішим видом головного болю. Може проявлятися частими щоденними головними болями стискального або давучого характеру. Локалізація головного болю – потилиця, лобова частина, тем’я або вся голова. Може перерости у хронічну головну біль.

Мігрень

Для мігрені характерний різкий сильний пульсівний головний біль у скронях, що супроводжується слабкістю, нестерпністю до сильних запахів і яскравого світла, нудотою. Біль одностороннього характеру може тривати як кілька годин, так  і до трьох днів. У зоні ризику знаходяться жінки 25-35 років.

Кластерний головний біль

Один із найважчих видів болю є кластерний головний біль. Тривалий сильний і пульсівний головний біль найчастіше виявляється в області ока, чола, маківки, супроводжується сльозами, набряком та почервонінням.

Частота нападів – від 20 хвилин до кількох тижнів. Особливо схильні до такого виду болю чоловіка середнього віку.

Діагностика

Первинна діагностика включає проходження огляду в окуліста, стоматолога, отоларинголога та невролога. Однак у деяких випадках можуть знадобитися сучасні медичні дослідження:

  • комп’ютерна томографія (КТ) – допомагає визначити наявність атеросклерозу, тромбозу, аневризми, кіст і пухлин;
  • електроенцефалографія (ЕЕГ) – дозволяє виявити гематоми, непрямі ознаки пухлини та судинні ураження мозку;
  • ультразвукове дослідження (УЗД) голови – допомагає виявити патології кровотоку, аневризми, атеросклероз і різні проблеми з судинами;
  • магнітно-резонансна томографія (МРТ) – діагностує синусити, наслідки інсультів, гострі та хронічні порушення мозкового кровообігу, пухлин і багатьох інших захворювань;
  • електроміографія (ЕМГ) – дозволяє виявити пошкодження нервів і захворювання нейром’язової системи;
  • рентген – допомагає визначити наявність синуситу, травми та гідроцефалії.

Приватна клініка в Одесі “Complimed” застосовує найсучасніші методи лабораторних досліджень, які дають змогу отримати точний діагноз у найкоротші терміни.

Лікування

Процес лікування головного болю включає фізіотерапію, методи екстракорпоральної гемокорекції, медикаментозне лікування, лікувальну фізкультуру, голкорефлексотерапію та ін’єкції ботоксу.

Профілактика головного болю

Профілактичні методи боротьби з болями в голові включають відмову від зловживання напоями з кофеїном, уникнення перевтоми та висипання. Не зайвим також стане свіже повітря, здорове харчування та регулярні фізичні навантаження.

*На правах реклами