Далеко не завжди затримка викликана вагітністю. Існує не менше 10 причин, чому місячні не почалися вчасно.

Тривалість менструального циклу у кожної жінки індивідуальна. У нормі ця цифра знаходиться в проміжку 21-35 днів. Іноді місячні приходять на 1-2 дні раніше звичної дати, а іноді – можуть затримуватися на пару днів. Ці явища також в межах норми. Але якщо менструація не почалася через 5 днів, це вже вважається затримкою. Найчастіше причиною є вагітність. Але буває, що тести наполегливо показують негативний результат, а критичних днів все немає. Або затримка трапилася у жінки, яка теоретично і практично не могла завагітніти. Існує як мінімум 10 причин, чому місячні не почалися вчасно, і всі вони є приводом для візиту до лікаря.

Вагітність

Найчастіша і сама природна причина затримки у жінок репродуктівного віку. Вона може супроводжуватися зміною смакових і нюхових відчуттів, набуханням і хворобливістю молочних залоз.

Позаматкова вагітність також може бути причиною затримки. У цьому випадку плодове яйце прикріпляється в маточній трубі. Це небезпечний стан, що загрожує життю жінки. На ранніх термінах її ознаки нічим не відрізняються від нормальної вагітності. Тести на вагітність показують негативні результати, або смужки слабо виражені. Визначення рівня хоріонічного гонадотропіну, результати огляду та УЗД допоможуть визначитися з остаточним діагнозом.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру
Овуляторная аномалія

Причиною подовження менструального циклу може бути гостре запалення, сильний стрес, відсутність овуляції або пізня овуляція в цьому циклі. Наприклад, якщо жінка приймала гормональні препарати, овуляція могла наступити на 10-15 днів пізніше звичайного.

Прийом оральних контрацептивів

Пізня овуляція також може бути викликана прийняттям екстрених контрацептивів або різкого припинення прийому протизаплідних препаратів посеред циклу.

Під час прийому оральних контрацептивів або після відміни препарату протягом декількох циклів менструація може бути відсутньою. Це так званий синдром гіперторможіння яєчників. Якщо препарати викликали розвиток такого синдрому, їх прийом відміняють. Зазвичай протягом 2-3 місяців (максимум 6 місяців) функція яєчників відновлюється. В іншому випадку жінці призначають препарати для нормалізації циклу.

Гінекологічні захворювання

Найбільш поширені такі захворювання як кіста яєчника і полікістоз яєчників.

Кісти яєчника утворюються в результаті порушення гормонального балансу. Клітини цих кіст виробляють гормон прогестерон, що призводить до порушення другої фази менструального циклу. Оскільки гормональний фон не забезпечує своєчасне відторгнення ендометрію, менструація затримується.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Полікістоз яєчників супроводжується порушенням вироблення гормонів і перешкоджає овуляції.

Крім того, затримка може бути викликана запальними процесами в матці, в придатках матки, дисфункціями яєчників.

Захворювання внутрішніх органів

Порушення роботи наднирників, підшлункової залози, гіпофіза, гіпоталамуса, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет можуть призвести до збою гормонального циклу, і, як наслідок – до порушення циклу.

Переривання вагітності

Аборт (медичний або довільний) призводить до порушення гормонального балансу. Крім того, під час інструментального вискоблювання матки може бути видалено занадто багато тканин, включаючи частину вистилки матки, яка в нормі наростає протягом циклу. Цей шар потребує відновлення, тому після аборту менструація може початися через 40 днів і більше.

Це не є нормою і вимагає обстеження і лікування.

Періменопауза

Після 40 років функції яєчників починають згасати – репродуктивний вік жінки закінчується. Затримки менструації в цьому віці пояснюються тим, що овуляція часто не відбувається або запізнюється. При цьому як і раніше є ймовірність завагітніти.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?
Різка зміна ваги

Недолік ваги, як і ожиріння, можуть порушити цикл.

При швидкій і сильній втраті ваги організму не вистачає вітамінів, мінералів і поживних речовин. Порушуються функції багатьох систем організму, що і призводить до збоїв.

Ожиріння також часто супроводжується гормональними порушеннями і стрибками в тривалості циклу.

Різка зміна клімату

Реакція жіночого організму на різку зміну клімату – одна з 10 причин, чому місячні не почалися вчасно. Чим важче для жінки акліматизація, тим вища ймовірність збою циклу. З іншого боку, затримка може бути спровокована емоційним потрясінням у зв’язку зі зміною місця проживання / перебування.

Надмірні фізичні навантаження

Регулярні інтенсивні спортивні навантаження і підйом вантажів відображаються на циклі. Це пояснюється фізичним і психологічним стресом, який наносять жіночому організму такі види діяльності, а також низьким відсотком жиру в організмі спортсменок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОРМОНАЛЬНИЙ ЗБІЙ У ЖІНОК

ЕКСТРЕННА КОНТРАЦЕПЦІЯ: ЗА І ПРОТИ

ПЕРШІ МІСЯЧНІ У ДІВЧАТОК: ПОРАДИ МАМІ