Коли ми відчуваємо голод, то намагаємося втамувати його за допомогою їжі, слідуючи найдавнішого інстинкту людини. Втім, від деяких продуктів харчування відчуття голоду може тільки посилитися.

1. Білий хліб

Для його виготовлення використовується біле борошно із зерен, які в процесі обробки втрачають волокна, які містяться в них. Через вживання білого хліба рівень гормону інсуліну підвищується, а разом з ним зростає і відчуття голоду. Їжте цільнозерновий хліб!

2. Соки

Вони містять не тільки смак улюблених нами фруктів, а й неабияку порцію цукру. А ось волокон, що викликають ефект насичення в соках немає, що підсилює відчуття голоду. Краще робити смузі з фруктів і овочів, в якому зберігаються волокна.

Читайте також:  Дієтолог назвав кількість яєць на тиждень, яка допомагає знизити рівень холестерину.

3. Фаст-фуд

Майже кожен інгредієнт в продуктах фаст-фуду створений для того, щоб ви з’їли якомога більше. Наприклад, транс-жири запалюються в кишечнику, що ускладнює виробництво нашим організмом нейротрансмітерів, що пригнічують апетит, таких як дофамін і серотонін.

4. Алкоголь

Всього три порції алкоголю на 30% знижують в організмі рівень лептину – гормону, створеного для контролю голоду.

5. Біла паста

У ній все ті ж самі проблеми, що і в білому хлібі. Окремої згадки вона заслуговує тому, що люди дуже часто цю пасту переїдають, самі того не помічаючи.

6. MSG

MSG (Monosodium Glutamate) – це натрієва сіль глутамінової кислоти, яка часто додається в продукти харчування, як підсилювач смакоароматичних властивостей. Іспанські вчені з’ясували, що ця добавка підвищуює апетит людини на 40%.

Читайте також:  Лікар: схильність до сліз говорить про старіння організму

7. Суші роли

Вам здається, що ви з’їдаєте корисну для здоров’я рибу, але на ділі набиваєте живіт рисом. У стандартному каліфорнійському ролі міститься більше 30 г вуглеводів. Це все одно, як з’їсти три шматки білого хліба!

8. Штучні підсолоджувачі

Аспартам, сахарин і тому подібні продукти “обманюють” мозок, змушуючи його думати, що зараз організм отримає приплив “солодкої енергії”, тобто багато калорій. Цього не відбувається, і виникає характерне відчуття голоду.

9. Пластівці для дітей

Робляться на основі білого борошна, і викликають ті ж проблеми, що білий хліб з пастою.

10. Піца

Неможливо наїстися одною скибочкою, тому що в піці міститься тісто з білого борошна, гідрогенізовані жири, плавлений сир і консерванти. Все це знижує рівень гормонів насичення і викликає почуття голоду.

Читайте також:  Хвора печінка: ранній симптом, який проявляється у повсякденному житті

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СПОСОБИ НЕ ВІДЧУВАТИ ГОЛОДУ, ДИВНІ І ПРОСТІ

НІЧНИЙ ГОЛОД: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ

СХУДНЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СПЕКИ