Гастрит – це одне з найпоширеніших захворювань, яке викликається багатьма негативними чинниками. У цій статті ми розглянемо десятку шкідливих звичок, які здатні призвести до розвитку гастриту.

Звичка №1 – нездорове харчування.

Звичайно, багатьом з нас добре відомо, що постійне вживання їжі, яка здатна дратувати стінки шлунка, може призвести до розвитку гастриту. Тому ще раз варто нагадати, що регулярне вживання смажених, занадто гострих, пряних і гарячих страв, дуже кислих, жирних або копчених продуктів настійно не рекомендується.

Звичка №2 – погане пережовування їжі.

Погане пережовування їжі, також як і неправильне харчування, може стати однією з причин розвитку захворювань шлунка. Потрапляючи в шлунок, погано пережована їжа подразнює слизову оболонку, внаслідок чого порушується процес травлення, а у людини виникають такі характерні симптоми, як відрижка, нудота, дискомфорт і болі в животі.

Звичка №3 – нерегулярне харчування.

Крім вживання нездорової їжі і поганого пережовування, гастрит нерідко виникає внаслідок нерегулярного харчування і харчування «на ходу».

Звичка №4 – тютюнопаління.

Тютюнопаління (особливо в поєднанні зі зловживанням алкоголем) здатне призвести до розвитку хронічного гастриту. Продукти тютюнового диму, після осадження в порожнині рота, потрапляють в шлунок. Постійне подразнення слизової оболонки шлунка токсичними компонентами тютюнового диму здатне привести до її запалення.

Звичка №5 – зловживання алкоголем.

Регулярне вживання великих доз алкоголю є основною причиною зміни кровопостачання шлунка і порушення його захисного бар’єру, що виступає однією з причин розвитку гастриту.

Звичка №6 – безконтрольне вживання лікарських препаратів.

Деякі препарати сприяють виробленню соляної кислоти, інші послаблюють захисний бар’єр шлунка, а треті володіють цими двома негативними властивостями. Тому важливо пам’ятати, що приймати будь-які лікарські засоби необхідно виключно за призначенням лікаря, строго дотримуючись режиму і дозування.
 

Звичка №7 – «накручування».

Спостереження показують, що від гастриту найчастіше страждають вразливі і дратівливі люди з підвищеною нервовою збудливістю, які часто потрапляють в стресогенні ситуації і не вміють себе в них вести. Постійне щоденне «накручування» себе, обмірковування неприємних ситуацій призводить до розвитку багатьох хвороб, у тому числі і гастриту.

Звичка №8 – ігнорування інших захворювань.

Цей пункт стосується тих людей, які звертаються до лікаря лише у разі виникнення дуже важких порушень, які намагаються уникати відвідування лікаря по «несерйозному» приводу і сподіваються на те, що все пройде само собою. Насправді відсутність адекватного та своєчасного лікування багатьох захворювань (не тільки травної системи) здатне призвести до розвитку гастриту та інших ускладнень.

Звичка №9 – надмірне вживання продуктів харчування, здатних викликати алергічну реакцію.

Здебільшого це стосується людей, схильних до розвитку алергічних реакцій. Так, в окремих випадках індивідуальна непереносимість певних речовин може призвести до виникнення так званого еозинофільного гастриту. У зв’язку з цим, алергікам настійно рекомендується бути обережнішими у виборі продуктів харчування (пріоритет слід віддавати гіпоалергенним).

Звичка №10 – недотримання правил особистої гігієни.

Гастрит є супутником багатьох харчових отруєнь, що виявляються нудотою, блювотою, дискомфортом у животі, відсутністю апетиту і т.д. Природно, якщо людина нехтує правилами особистої гігієни, не миє руки перед прийомом їжі і погано обробляє продукти харчування, у неї різко зростає ризик виникнення такого харчового отруєння з розвитком гострого гастриту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІЄТА ПРИ НУЛЬОВІЙ КИСЛОТНОСТІ ШЛУНКА

ЯК ХАРЧУВАЛИСЯ ДРЕВНІ ОЛІМПІЙЦІ?

ВИДИ ГАСТРИТУ