В останні роки все частіше і частіше на практиці зустрічаються так звані «комерційні діагнози», тобто діагнози, які часто не пов’язані з серйозними хворобами, а продиктовані бажанням нечесних докторів нав’язати пацієнтці складне, тривале, дороге і, як правило, непотрібне лікування. Читайте в нашій статті про найбільш поширені міфи, які ви можете почути від недобросовісних гінекологів.

Міф №1: при виявленні ВПЛ (вірусу папіломи людини) необхідно завжди проводити лікування

Багато типів ВПЛ не викликають проблем. Більшість інфекцій, викликаних ВПЛ, не приводять до виникнення симптомів і розвитку хвороби, проходять самостійно і лікування не вимагають. Тим не менш, стійка інфекція, викликана певними типами ВПЛ (зокрема типами 16 і 18), здатна призводити до розвитку передракових патологічних станів. Без лікування такі стани можуть призводити до раку шийки матки, однак цей процес часто займає багато років.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

В даний час найефективнішим засобом захисту від ВПЛ є вакцинація. Вона повинна проводитися дівчаткам до початку статевого життя, тобто до моменту, коли з’являється ризик зараження ВПЛ.

Міф № 2: багато гінекологічних захворювань можна вилікувати БАДами, імуномодуляторами і т.д.

Щоб вилікуватися від певного гінекологічного захворювання немає необхідності приймати різні добавки, БАДи, імуномодулятори та інші зазвичай дорогі засоби. Нерідко недобросовісні лікарі призначають їх тривалими курсами. Варто пам’ятати, що кожне захворювання вимагає обгрунтованого застосування лікарського препарату, а ефективність такого засобу повинна бути підтверджена клінічними дослідженнями.

Міф № 3: ендометріоїдні кісти яєчників необхідно видаляти

Ендометріоїдні кісти яєчників, також звані шоколадними кістами, не у всіх випадках підлягають обов’язковому хірургічному лікуванню. При ендометріоїдних кістах невеликого розміру проводиться консервативне лікування, а саме жінці призначається курс гормональної терапії, для усунення болю застосовуються знеболюючі, спазмолітичні та седативні засоби. Хірургічне лікування показано при неефективності консервативної терапії, при кісті, розмір якої перевищує 5 см в діаметрі, а також за наявності загрози виникнення злоякісної пухлини і розвитку інших ускладнень.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика
Міф № 4: настання вагітності при міомі матки неможливо, тому її потрібно видаляти

У більшості випадків міома матки не виступає безпосередньою причиною безпліддя. Однак вона може впливати на виношування вагітності. Тим не менше, не всі міоматозні вузли обов’язково видаляти до вагітності. Кожен клінічний випадок вимагає ретельної оцінки кваліфікованим фахівцем.

Міф №5: ерозію шийки матки потрібно припікати

При ерозії припікання потрібно далеко не у всіх випадках. Лікування потрібно проводити, коли ерозія має великі розміри і у жінки з’являються рясні виділення. Також лікування необхідно, коли при статевому акті відбувається травмування поверхневих судин ерозії, внаслідок чого у жінки з’являються кров’янисті виділення. Таким чином, якщо у жінки виявили ерозію шийки матки, проте вона протікає безсимптомно і не містить атипових клітин, припікання виконувати не обов’язково. У подібному випадку потрібен нагляд – регулярне відвідування гінеколога.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОРМОНАЛЬНИЙ ЗБІЙ У ЖІНОК

КЛІМАКС: ЯК ЗНЯТИ СИМПТОМИ?

ПРИЧИНИ НЕДОЛІКУ ЕСТРОГЕНУ І СПОСОБИ ЙОГО ВІДНОВЛЕННЯ