Лікарські халати усипані бактеріями, які можуть викликати у людей небезпечні захворювання, включаючи сепсис і пневмонію. До такого висновку прийшли вчені з США.

Про дослідження американських фахівців пише The New York Times. Результати цієї роботи свідчать: халати лікарів можуть бути розсадниками небезпечних бактерій і збудників захворювань. Крім халатів, небезпеку здоров’ю пацієнтів несуть в собі такі атрибути медпрацівників, як стетоскопи, телефони та планшети.

Дослідники констатують: після того, як лікар одягає чистий халат, мікроорганізми на його поверхні розмножуються вже через кілька годин. Експерти закликали медиків частіше прати свої халати. За їх словами, 58% лікарів стирають свій халат тільки один раз на місяць.

«Аналіз досліджень, що проводилися в 2016 році, допоміг встановити, що понад 50% лікарських халатів заражені бактеріями, які можуть викликати у людей важко виліковні захворювання, такі як сепсис і пневмонія», – цитує фахівців The New York Times.

Представники Американське товариство епідеміології порекомендували медпрацівникам не носити одяг і прикраси нижче ліктя. Також лікарям краще відмовитися від краваток під час свого перебування в медустановах і при спілкуванні з пацієнтами. Наприклад, дослідження показало, 45% бактерій, що мешкають на краватках хірургів, спостерігаються і в ранах їх пацієнтів.

На думку вчених, для створення лікарської уніформи слід використовувати антибактеріальні тканини.

Джерело: МедікФорум