Під час сну з твоїм тілом відбуваються дивовижні речі. Ця стаття допоможе вам зрозуміти, чому здоровий сон повинен тривати не менше 7-8 годин.

1. Знижується температура тіла

До вечора температура тіла трохи підвищується, однак, безпосередньо перед сном і під час сну вона знижується на 0,5-08 градусів. Зниження температури тіла відбувається у відповідь на вироблення гормону мелатоніну (гормон сну), який регулює циркадний ритм організму.

2. Ти ростеш

Діти активніше ростуть уві сні, оскільки в нічний час виділяється максимальна кількість гормону соматотропіну. Поки ти спиш, то твої міжхребетні диски розслабляються і витягуються, тому вранці ти будеш на пару сантиметрів вищим, ніж увечері.

3. Ти худнеш

Якщо у дітей гормон росту соматотропін працює на ріст і розвиток тіла, то у дорослих цей гормон бере участь в метаболізмі. Під дією соматотропіну посилено розщеплюються жири. Тому найактивніше людина втрачає вагу в нічний час.

Дієтологи настійно радять спати не менше 7 годин на добу, щоб процес схуднення був ефективним.

4. Знижується тиск і серце працює повільніше

Під час сну тіло відпочиває і йому не потрібно працювати в посиленому режимі. Це означає, що серце може собі дозволити битися рідше. При цьому знижується артеріальний тиск. З цієї причини людям з підвищеним тиском спасти потрібно не менше 7-8 годин на добу. Важливо, щоб при цьому ви не хропіли, оскільки хропіння збільшує кров’яний тиск.

5. Твої м’язи паралізує

Не бійся, це тимчасово! Організму необхідно увійти в стан тимчасового паралічу, оскільки так усувається надмірна активність уві сні.

Буває так, що при пробудженні мозок прокидається раніше тіла. Це явище відоме як сонний параліч, коли ти вже знаходишся в свідомості, але не можеш поворухнутися. Коли таке відбувається вперше, стає дуже страшно, однак ця проблема турбує дуже багатьох людей і час від часу сонний параліч повторюється. Триває він від кількох секунд до 1-2 хвилин.

Здоровий сон

6. Твої очі часто смикаються

Це відбувається в фазі швидкого сну. Очні яблука починають активно рухатися. Ці фази тривають близько 20 хвилин і повторюються 4-5 разів за ніч.

7. Ти перебуваєш у стані статевого збудження

Якщо ти чоловік, то під час сну у тебе кілька разів відбувається ерекція. Однак збуджуються рушуються не тільки чоловіки, але і жінки. Пов’язано це з тим, що під час сну людина бачить сновидіння і її мозок починає активно працювати, що вимагає більше кисню. Через це посилюється кровотік, в тому числі і в області статевих органів, що призводить до ерекції.

8. Ти можеш випускати гази

Це не дуже приємна новина, але таке відбувається з кожним. Кишкові гази випускаються з тієї причини, що під час сну трохи розслабляються м’язи анального сфінктера.

9. У тебе виникає спазм м’язів

Під час сну твоє тіло починає смикатися. Ти навіть можеж прокинутися від сильного ривка, якщо спиш чуйно. Спазми м’язів і посмикування частинами тіла спостерігаються у 70-75% людей. На думку лікарів, такі симптоми під час сну вказують на тривогу або нерегулярний сон.

10. Під час сну підвищується вироблення колагену

Під час сну збільшується виробництво колагену – білка, що є структурним елементом шкіри, додає їй еластичність. З цієї причини зволожуючі креми рекомендується наносити перед сном, щоб підсилити вироблення колагену.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТРУКТУРА СНУ

МИСТЕЦТВО СНУ: КІЛЬКІСТЬ ЗАМІНЯЄМО ЯКІСТЮ

ЩО РОБИТИ, КОЛИ СНЯТЬСЯ КОШМАРИ