Постійне відчуття втоми може бути ознакою хвороби, нестачі вітамінів чи банального трудоголізму. Але, його також можуть викликати неправильні харчові звички.

Надмірна пристрасть до солодкого, зловживання фастфудом, кавою – все це може призвести до постійного відчуття втоми. Правильно побудувавши харчовий раціон – ви виграєте джекпот з самопочуття, не згірший, ніж у Ельдорадо казино.

Розказуємо, від яких продуктів радять відмовитися дієтологи, щоб позбутися втоми.

ТОП харчових продуктів, що викликають втому

Звичайно, у розумній кількості харчові продукти не є шкідливими. Проблема найчастіше саме у кількості, в якій ми споживаємо шкідливі продукти.

До числа їжі, велика кількість якої викликає втому, відносяться:

  • Кава.

Не секрет, що кава не наповнює нас енергією. Вона просто мобілізує вже наявні сили організму. Якщо робити це занадто часто – ми працюємо “в кредит”. Створюючи все більший і більший дефіцит енергії в організмі. Саме цим викликане явище, коли деяким людям навпаки хочеться заснути після горнятка кави. Вони занадто втомлені, щоб інакше реагувати на стимуляцію.

Ще гірше, якщо втомлена людина споживає каву надвечір. В результаті, збуджений організм не в змозі нормально відпочити. Що лише погіршує подальший стан.

Щоб кава додавала сил, а не забирала їх – обмежтеся однією чашкою на добу. Випивайте її зранку чи до 14-ї години. Якщо ж можете взагалі відмовитися від стимуляторів у цей день – так і зробіть.

Це ж саме стосується й інших стимуляторів на основі кофеїну, таких як круто заварений чай, коктейлі з кавою чи кока-кола.

  • Солодощі.

Глюкоза – гарне джерело енергії, яке дає сили тілу та мозку для роботи. Цим багато хто користується, підживлюючись солодкими батончиками та з’їдаючи шоколадку перед складною роботою. 

Проте, різке коливання глюкози в крові створює сильне навантаження на організм. Після припливу сил – ви відчуєте ще більшу втому. Це стосується всіх солодких продуктів – тістечок, шоколаду, солодких вод і т.д.

Тому встановіть собі мінімальну дозу солодкого, яка покращує самопочуття. Та не перевищуйте її. А у випадку, коли просто хочеться підкріпитися – віддайте перевагу фруктам, зерновим продуктам.

  • Фастфуд, жирне та смажене.

Продукти з високим вмістом жирів вимагають від організму значних енергозатрат на перетравлювання. Саме тому нам так хочеться поспати після переїдання. Ще гірше, коли до жирів додаються булочки та цукор. Це прості вуглеводи, що спричиняють вже назване коливання глюкози в крові. 

Тому варто обмежити вживання фастфуду невеликими порціями. А ще краще – залишити його їжею “для відпочинку”. Щоб мати змогу після перекусу подрімати чи ліниво поспілкуватися з друзями.

  • Знежирена їжа.

Інша крайність – відмовитись від жирів взагалі. Якщо надлишок жирів перевантажує наше тіло, то їх нестача – забирає енергію. Саме тому на жорстких дієтах люди почуваються постійно втомленими, повільно думають, хочуть спати.

Обмежуючи вживання жирів – не відмовляйтеся від них повністю. Краще взяти продукти з жирністю, меншою за стандартну, ніж знежирені зовсім. Це дасть організму необхідну енергію, але не перевантажить його.

  • Ферментована їжа.

До неї відносяться копченості, сиров’ялені продукти, сири довгої витримки і т.д. Вони також вимагають від тіла багато енергії на перероблення. Тому копчені продукти можуть слугувати у якості невеликого підсилювача смаку страви. Але не варто перетворювати їх на основу раціону.

Фастфуд

Інші причини втомлюваності

Крім контролю раціону – варто перевірити також стан організму. Частими причинами втомлюваності можуть слугувати:

  1. Запальні процеси в організмі. Навіть якщо вони не проявляються больовими відчуттями чи температурою – організм все одно отримує додаткове навантаження.
  2. Нестача заліза. Саме воно пов’язане з доставленням в організмі елементів, які постачають енергію клітинам. Немає заліза – немає енергії.
  3. Нестача вітаміну D. Дуже часта причина втомлюваності. Вирішується прийомом відповідних пігулок, у літній час – прогулянками на свіжому повітрі.  

Тож, при високій втомлюваності – варто завітати до лікаря та пройти додаткові обстеження.

*На правах реклами