Старіння – це визначений біологічний процес, і на нього неможливо істотно вплинути за рахунок способу життя. З такою непопулярною думкою виступили вчені з Каліфорнійського університету.

Всупереч численним твердженням про молодий ефект корисних звичок каліфорнійські фахівці кажуть, що зовнішній вигляд людини не завжди залежить від їх корисних або шкідливих звичок. У цьому легко переконатися, вважають дослідники. Багато людей виглядають значно молодше, або, навпаки, набагато старше свого біологічного віку.

В кінцевому підсумку, вважають вчені, прискорює або віддаляє смерть так званий ген старості. За їх словами, деякі люди перш за все в силу генетичних причин приречені піти з життя раніше за своїх однолітків. Даний принцип буде зберігатися навіть з урахуванням типових факторів ризику, наприклад, індексу маси тіла, наявності хронічних хвороб, шкідливих звичок і т. д.

«5% жителів планети генетично запрограмовані на раннє старіння і передчасну смерть, навіть якщо будуть дотримуватися всіх можливих правил здорового способу життя», – розповіли співробітники Каліфорнійського університету.

Згідно з висунутою ними гіпотезою, у кожної людини є внутрішні біологічні годинники, які можуть “відставати” або ж “поспішати”. Люди, чиї біологічні годинники працюють значно швидше, ризикують ніколи не поповнити ряди довгожителів, незважаючи на хороше самопочуття і гарний вигляд, попередили експерти.

Джерело: МедікФорум