Американські вчені виявили протипухлинні властивості в зеленому чаї. Цьому сприяє галат епігалокатехін, який міститься в даному напої. Важливо відзначити, що ця речовина вбиває ракові клітини в порожнині рота, не завдаючи шкоди здоровим клітинам.
 

Відомо, що зелений чай – хороший помічник у боротьбі із зайвою вагою, він захищає серце, підвищує імунітет і здатний зберігати зуби і ясна здоровими. А недавнє дослідження фахівців з Університету Пенсільванії показало, що він також є прекрасним профілактичним засобом раку порожнини рота, і на його основі можна створити ліки від інших форм онкології.
 
Вчені в лабораторних умовах виростили ракові клітини і здорові, щоб зрозуміти, чому галат епігалокатехін впливає на клітини вибірково. Вирощені зразки періодично піддавали впливу активної речовини із зеленого чаю. Потім клітини перевіряли на наявність ознак антиоксидантної відповіді.
 
Як пояснив доцент Університету Джошуа Ламберт, EGCG (галат епігалокатехін) запускає в мітохондріях ракових клітин процес (утворення активних форм кисню), що приводить до їх загибелі. Тобто під дією EGCG в пухлини створюється окислювальний стрес, і захисні функції ракової клітини слабшають. Цікаво, що в здорових клітинах цей процес не запускається, а навпаки, активує їх захисні функції.
 
Фахівці відзначили, що вирішальне значення в процесі відіграє білок сиртуїн 3 (SIRT3), а EGCG може вибірково впливати на його активність, вимикаючи його в ракових клітинах. На основі отриманих даних учені планують створити ефективний і нешкідливий засіб для боротьби з раком ротової порожнини та інших видів онкології.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ ВЗИМКУ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ПИТИ ЩОДНЯ

КОРИСТЬ КОЖНОГО СОРТУ ЧАЮ

10 ПРАВИЛ КОРИСНОГО ЧАЮ