Знайдено наукове підтвердження того, що шлюб корисний як для здоров’я, так і для життя людей.

Несподіваний висновок зробили вчені з університету Пенсільванії (США) про здібності шлюбу захищати від розвитку онкологічного захворювання. З’ясувалося, що шлюб може стати порятунком від раку шкіри.

«Одружені люди рідше вмирають від цієї хвороби», – наводиться висновок вчених на цей рахунок у The Daily Mail.

Перш ніж зробити таке резюме, фахівці досліджували дані про понад 52 тис. чоловіків і жінок віком від 52 до 75 років. За словами вчених, в період з 2010 по 2014 рік у всіх випробовуваних був виявлений рак шкіри.

Дослідники звернули увагу на те, що більша частина сімейних людей зверталася до лікарів, маючи онкологічне захворювання на ранньому етапі. Наприклад, майже половина, 45,7% учасників, що перебували в шлюбі, зробили це, коли рак шкіри перебував на першій стадії. Настільки раннє звернення в лікарню за обстеженням, за словами авторів роботи, підвищила виживаність пацієнтів до 98%.

«Ймовірність помітити хворобу настільки ж рано у самотніх людей була на 32% нижче, у розлучених – на 38% нижче, у овдовілих – на 70% нижче», – зазначили вчені.

Крім того, дослідники встановили, що людям, які перебували у шлюбі, частіше проводилася біопсія сторожових лімфовузлів – процедура щодо виявлення метастазів в лімфатичних вузлах. Її проведення також підвищує ймовірність виживання.

До цього The Daily Mail опублікував статистику, яка підтверджує, що чоловіки, які перебувають у шлюбі, у два рази рідше страждають від ожиріння, а також пов’язаних з ним негативних наслідків для здоров’я. У одружених чоловіків набагато рідше буває цукровий діабет і високий тиск, що було встановлено японськими дослідниками з Університету Йокогами.

Джерело: МедікФорум