Чому важливо стежити за частотою пульсу під час кардіотренування, які плюси це дає? Що ефективніше для спалювання жиру – біг або швидка ходьба?

Максимальна частота пульсу (МЧП)

Для оцінки показника серцебиття під час занять спортом використовують процентаж від максимальної частоти пульсу (МПП), яка, в свою чергу, визначається вирахуванням вашого віку в роках з 220. Наприклад, якщо вам 30 років, то МПП одно 190.

Очевидно, що чим ви старші, тим менша величина пульсу є для вас безпечною. Якщо 180 ударів на хвилину припустимі для тренування 20-річного, то у непідготовленого 40-річного, будучи верхньою межею, вони можуть викликати проблеми з серцем.

Зони серцебиття при заняттях спортом

Незважаючи на те, що в інтернеті існує безліч наочних графіків для визначення зон пульсу в залежності від віку, ми рекомендуємо розрахувати ваш коридор кожної зони, і пам’ятати свою власну цифру, оскільки запам’ятати графік складно.

Зона розминки – 50-60% МПП

Зона активності – 60-70%

Аеробна зона – 70-80%

Зона витривалості – 80-90%

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Червона зона – 90-95%

Зв’язок між навантаженням і пульсом

Зона розминки (95-114 ударів в хвилину для віку 30 років) – безпечна частота пульсу для легких фізичних навантажень. Зона активності (114-133 для 30 років) – оптимальний пульс для силових тренувань і для занять з метою спалювання жиру.

Аеробна зона (133-152) – тренінг, який розвиває силу серцевого м’яза. Зона витривалості (152-171) – розвиток дихальної системи за рахунок дуже швидкого дихання. Червона зона (171-180) – небезпечна, і допустима лише на короткий проміжок часу .

Що дає знання свого пульсу?

Припустимо, ви вирішили тренуватися в зоні витривалості, яка для вас складе 150-170 ударів пульсу за хвилину. По суті, організму не важливо, як ви домагаєтеся цього пульсу, бігом або швидкою ходьбою, зате при ходьбі суглоби отримують менше навантаження.

Очевидно, що витримати 30 хвилин швидкої ходьби легше, ніж 30 хвилин бігу, хоча ефект буде однаковим. Крім цього, знання пульсу дозволить не піти в червону зону, і не перевантажувати серце. Для визначення пульсу на тренуванні використовують пульсометри.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Чи спалюється більше жиру в жироспалюючій зоні?

Твердження, що при тренуванні в так званій «жироспалюючій зоні» спалюється більше жиру, не зовсім коректно. Насправді, в цьому випадку організм лише покриває більший відсоток витрат енергії за рахунок жирових відкладень, але калорій спалює менше.

За тридцять хвилин тренування з пульсом 60-70% МПП спалюється 146 калорій, 73 калорії (50%) з яких припадають на жир. Але за тридцять хвилин аналогічного тренування з 80-90% МПП спалюється вже 206 калорій, з яких 82 калорії (40%) припадають на жир.

Як спалити більше жиру при тренуванні?

Ідея про те, що для ефективного спалювання жиру потрібно тренуватися з пульсом в зоні 60-70% МПП, не однозначна. Так, в цьому випадку ви витрачаєте 50% калорій з жиру, а при пульсі 80-90% МПП – 40%, але саме число калорій в другому випадку більше.

Але, з іншого боку, 60 хвилин тренування на 60-70% МПП виявляться ефективнішими, 20 хвилин на 80-90%. Очевидно, що важливо не стільки вибухове зусилля (наприклад, 5 хвилин дуже швидкого бігу), скільки загальна тривалість тренування.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Тренування без знання пульсу

Якщо ви тренуєтеся без пульсометра, ви не можете визначити зону навантаження. Ви можете бігти, коли достатньо було швидкої ходьби, або ви можете займатися занадто неактивно і повільно. Знання пульсу виразно допоможе підвищити ефект від заняття.

Крім цього, багато хто з тих, хто намагаються різко схуднути, починають багато і активно бігати, і роблять це в червоній зоні з пульсом на межі максимального. У цьому випадку вони швидше псують своє здоров’я і можуть навіть спровокувати серцевий напад.

Визначення пульсу під час тренування необхідно для того, щоб не перевантажувати організм навантаженням, або, навпаки, не тренуватися занадто «легко». Але пам’ятайте, що важливо стежити і за калоріями – 300 калорій від півгодини бігу рівносильні батончику мюслі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВНІ ТЕХНІКИ ПРАВИЛЬНОГО БІГУ

БІГ ЧИ ХОДЬБА: ЩО КРАЩЕ?

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПРОБІЖКИ