ХГЧ – один з важливих гормонів під час вагітності. Його виробляє компонент заплідненої яйцеклітини. Але збільшення рівня цього гормону можливе не тільки під час виношування плоду – високі його показники можуть бути і при наявності ракових захворювань.

Що можна визначити за допомогою аналізу

Зазвичай за допомогою цього гормону діагностують вагітність на ранніх термінах. Але також підвищення ХГЛ може вказувати на аномалії в розвитку плоду, наявність онкології або цукрового діабету у матері. Якщо порівнювати показники гормону на ранніх термінах вагітності, можна з високою ймовірністю виявити її позаматкову форму.

Показанням до здачі крові для аналізу є і тривала затримка менструації, яку викликав стрес, дисфункція яєчників, різні інфекції або інтоксикація. Також аналіз проводять, щоб виключити або підтвердити наявність трофобластичних пухлин.

Для чого потрібен ХГЧ під час вагітності

ХГЧ виконує ряд важливих функцій в цей важливий для жінки період:

  • стимулює роботу надниркових залоз у плода;
  • допомагає зберегти жовте тіло і прискорити процес вироблення естрогену і прогестерону (це відбувається в перші тижні після запліднення);
  • готує імунну систему жінки до прийняття плоду;
  • надає стимулюючу дію на клітини Лейдіга (вони виробляють тестостерон у ембріонів чоловічої статі).

Правильна підготовка до проведення дослідження

Щоб аналіз хгч виявився достовірним, перед тим як відправитися в лабораторію, необхідно правильно до нього підготуватися.

Для цього потрібно:

  • нічого не їсти вранці в день здачі аналізу (рекомендований час з 8 до 11 ранку);
  • не курити мінімум за 3 години до проведення дослідження;
  • виключити активні фізичні навантаження за 1 добу;
  • бажано уникати стресових ситуацій;
  • не можна приймати деякі види препаратів (їх перелік потрібно дізнатися у лікаря перед підготовкою до аналізу).

Якщо напередодні були пройдені апаратні дослідження (рентген, УЗД) або фізіотерапевтичні процедури, від проведення аналізу на ХГЧ необхідно утриматися деякий час.

Для уточнення терміну вагітності показники гормону досліджуються не раніше, ніж через 4–5 днів після затримки менструації. За потреби може бути проведене ще одне контрольне дослідження.

Аналіз ХГЧ призначають і після аборту або медичного вискоблювання. Підвищені показники гормону вказують на те, що плодове яйце видалене не повністю. Щоб отримати максимально точний результат, аналіз проводять через 1–2 тижні після операції.

*На правах реклами