Навіть незначні болі в суглобах можуть сигналізувати про серйозні проблеми. Тут головне вчасно розпізнати симптоми і почати діяти.

Найпопулярніша недуга

Хвороби суглобів – це, мабуть, найпоширеніші недуги 21 століття. За статистикою, більше ніж у 30% населення планети відзначаються ті чи інші порушення в роботі суглобів. Тобто, цими захворюваннями страждає майже кожен третій! І якщо раніше доводилося говорити про те, що хвороби суглобів – доля пенсіонерів, то сьогодні ними страждає і молодь. Вся справа в нашому способі життя. Жителі міст «​​відучилися» від рівномірних навантажень. Хтось з ранку до вечора знаходиться без рухів, а хтось викладається на повну силу в тренажерних залах. Як відомо, все добре, що в міру. І фізичні навантаження також мають бути «комфортними» для вашого тіла. Наприклад, якщо вибирати між швидкою ходьбою і бігом, то переважніше для здоров’я ходьба, так як при бігу травмується стопа, і великі навантаження припадають на суглоби. До того ж, якщо у вас зайва вага, то біг взагалі протипоказаний, так як навантаження на суглоби стають більш вираженими. Також для суглобів дуже корисне плавання. Лікар-травматолог Володимир Новіков відзначає, що в молодому віці суглоби можуть «хрустіти», що можливо пов’язано з швидким ростом, при якому зв’язкового-м’язова система не встигає перебудовуватися. – В такому разі дуже ефективне плавання.

Перші симптоми
  • Больові відчуття в суглобах. Це класичний симптом, який вказує на існування проблеми. Часто болі виникають в нічний час. Хворий може прокинутися від болю. Хоча найчастіше на перших порах біль не істотний. Нестерпні болі можуть спіткати в разі остеоартрозу, при якому стоншується хрящ, що призводить до непорозумінь в суглобі і сильних болів.
  • Про наявність подагри або артриту може свідчити різкий біль у великому пальці ноги. Больові відчуття в пальці, як правило, виникають раптово і відрізняються своєю гостротою.
  • Болі в колінах. Якщо ви відчуваєте хворобливість в колінах при підйомі і спуску зі сходів, то значить з вашими колінними суглобами не все в порядку. Такий стан може вказувати на остеоартроз. Проблема посилюється, якщо ви маєте зайву вагу.
  • Скутість суглобів після відпочинку. Як часто з вами бувало, що після відпочинку ви не в змозі «завести» ваші суглоби. Годинку-другу на дивані, після чого перші кроки даються насилу. Багато хто вважає, що в такому випадку проблем ніяких немає, варто лише трохи пройтися і проблеми зникнуть. Дійсно, через короткий проміжок часу ви знову без проблем пересуваєтеся, проте надалі такий стан справ може посилитися.
  • На наявність ревматоїдного артриту може вказувати часта застуда, що поєднується з больовими відчуттями в суглобах.
  • Ущільнення на останніх фалангах пальців рук і тверді утворення середніх фаланг можуть вказувати на наявність остеоартрозу.
  • Порушення дрібної моторики рук. Якщо ви помічаєте, що вам важко стало виконувати дрібну роботу, наприклад, надіти нитку у вушко швейної голки, або з першого разу вам не вдається вставити ключ в замок, то такі зміни можуть говорити про розвиток ревматоїдного артриту, який уражує, в тому числі, і дрібні суглоби.
Головне – вчасно схаменутися!

Хвороби суглобівХвороби суглобів виникають і при генетичній схильності. Однак хорошою новиною є те, що при генетичній схильності хвороба реалізується тільки лише при відповідних умовах зовнішнього середовища. Тут все залежить від вашого способу життя, харчування, екологічних умов і т.д. Якщо ви маєте зайву вагу, то в першу чергу допомогти суглобам можна скинувши кілька кілограм. Відзначено, що всього 5 скинутих кілограм знижують ризик розвитку захворювань суглобів на цілих 50%!

Ну а при найменших проявах захворювання потрібно негайно звернутися до фахівця. Не чекайте, поки хвороба знайде погано-контрольовані форми. Чим раніше ви почнете боротися з цією недугою, тим ефективніше буде лікування. До того ж, на профілактичні заходи та лікування легких форм захворювання у вас піде набагато менше часу і коштів.

У запущених ситуаціях такі захворювання суглобів, як артрит, артроз, ревматоїдний артрит, остеоартроз та інші, дають про себе знати нестерпними болями. Людина змушена гасити біль, приймаючи болезаспокійливі ліки, однак і вони не завжди допомагають. Тому поставтеся відповідально до ваших суглобів, і подбайте про них, поки вони здорові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ХРУСТЯТЬ СУГЛОБИ

РЕВМАТИЗМ СУГЛОБІВ

ЧОМУ БОЛЯТЬ СУГЛОБИ ВЗИМКУ