Чому тріскаються губи і як правильно доглядати за губами, щоб уникнути тріщин?

Рожевий колір губ обумовлений наявністю безлічі кровоносних судин на поверхні шкіри, саме тому губи дуже чутливі. Низька вологість повітря, суховії і крижаний вітер призводять до втрати вологи. Через губи людина втрачає в 10 разів більше вологи, ніж через шкіру обличчя. При випаровуванні вологи на губах утворюються маленькі тріщинки. Саме через ці тріщини з’являються неприємні відчуття від гарячого, кислого і навіть від зубної пасти.

Стан губ погіршу.ться звичкою облизувати і кусати їх. Губи пересохли, тому обов’язково хочеться їх облизнути. Але як тільки слина випаровується, відчуття сухості повертається. Мало хто замислюється, що до складу слини входять кислоти, що беруть участь у розщепленні їжі. Ці кислоти викликають роздратування при попаданні на поверхню губ.

Читайте також:  Чи правда, що хороша постава - гарантія здорової спини

Що ж виходить? Губи обвітрилися, людина їх облизала, з’являються тонкі відлущені частини шкіри. Цю шкіру можна обкусати, потерти і обдерти. Такі маніпуляції викликають кровоточивість і знижують процес загоєння. Підвищуються всі шанси занести інфекцію і викликати різні захворювання губ. Наприклад, хейліт (запалення губ) або заїди (тріщини в куточках губ). Для заїд в аптеці швидше за все порадять народний засіб – сerumen (сірка з вуха), але воно сумнівне і малоефективне. Так само зростає ризик пробудження вірусу герпесу і появи різних інших захворювань.

Як правильно доглядати за губами?

Саме основне правило – користуватися гігієнічними засобами для губ. Піклуватися про губи потрібно не тільки коли ми виходимо на вулицю, але і в приміщенні. Навіть на ніч рекомендується змащувати губи, тому що багато людей сплять з відкритим ротом, від чого губи пересихають і тріскаються. Обов’язково потрібно підтримувати оптимальну вологість приміщення! Влітку повітря пересихає від спекотної погоди і від кондиціонерів, а взимку через обігрівальні прилади. Якщо губи пересохли, і їх хочеться облизнути, краще попити води і, таким чином, зволожити їх.

Читайте також:  Виды и способы выбора слуховых аппаратов

У магазинах і аптеках великий вибір гігієнічних помад і бальзамів. Гігієнічні помади – відмінний засіб для щоденного використання, тільки вони більше підходять для весни та осені, бо не сильно зволожують губи. Навіть якщо використовувати гігієнічну помаду часто, вона застигає як шар жиру і відстає разом зі шматочком шкіри. Варто звернути увагу, що помади містять ментол, евкаліпт, камфору, які пересушують губи і можуть викликати роздратування та принесуть швидше шкоду, ніж користь.

Зимові засоби догляду за губами

Взимку рекомендується використовувати бальзами, тому що вони краще зволожують губи. До складу гігієнічних бальзамів входить більше пом’якшувальних масел і захисних компонентів. Завдяки додатковим складовим, бальзами сприяють швидкому загоєнню губ і захищають від попадання інфекцій. Краще використовувати зволожуючі бальзами в тюбиках, бо всередину тюбика важко занести бактерії.

Читайте також:  Что такое ларингоскопия и когда она нужна

Щоб пом’якшити губи, запобігти появі тріщин і лущення, корисно робити маски для губ. Наприклад, можна нанести рослинне масло або масляний розчин вітамінів А і Е, так само змащувати губи медом або морквяним соком. Ці процедури варто робити за 30 хвилин до виходу з дому, а потім покрити губи гігієнічними засобами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХОЛОДИ І ВАША ШКІРА

ЛУЩЕННЯ ШКІРИ НА ОБЛИЧЧІ – ПРИЧИНИ І ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ

ЗАЇДИ В КУТОЧКАХ РОТА

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News