Спати голяка не тільки приємно, але і корисно, впевнені вчені. Така звичка допомагає людині худнути уві сні і захищає від діабету. Чи не про це ви мріяли?

Щоб сон без одягу приносив користь потрібно дотримуватися ще одну умову. У кімнаті повинно бути прохолодно. Тоді обмін речовин в організмі прискорюється і час нічного сну ви витрачаєте з користю: відпочиваєте, зміцнюєте імунітет і спалюєте зайві калорії.

Національний фонд сну в США завершив велике дослідження. Виявилося, що кожен третій американець спить голим. Якщо при цьому в кімнаті не жарко, то при засипанні температура тіла знижується на пів градуса. Головний мозок, підтримуючи внутрішній баланс організму, посилає сигнали кровоносним судинам шкіри і підшкірній жировій клітковині, щоб ті розширилися і віддавали тепло.

Читайте також:  Медики попередили про підвищення ризику передчасної смерті при ранньому відході до сну

Як виявилося, сон без одягу допомагав знизити масу тіла, а крім цього, значимо зменшував ризик розвитку цукрового діабету та інших порушень обміну речовин у випробовуваних. Вчені припустили, що головна роль в цьому механізмі належить бурому жиру.

Бурий жир – це корисний вид жирової тканини, яка здатна активно виділяти тепло. Клітини бурого жиру містять мітохондрії, тому здатні брати активну участь в обміні речовин. У дорослої людини бурого жиру зовсім не багато: в області шиї, плечей, спини і в принирковій клітковині. Кількість цієї тканини стрімко зменшується ще в ранньому дитинстві, після чого людина стає вразливою для ожиріння і пов’язаних з ним хвороб.

Читайте також:  Названі продукти, які викликають сильну залежність

Виявилося, що сон без одягу в прохолодній кімнаті збільшує кількість бурого жиру. Раніше повідомлялося, що таким же ефектом володіють фізичні навантаження, під час яких виділяється ірисин – гормон, що стимулює утворення мітохондрій в жирових клітинах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СОН БЕЗ ОДЯГУ ДОПОМАГАЄ СХУДНУТИ І НАЛАГОДИТИ СЕКСУАЛЬНЕ ЖИТТЯ

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СПАТИ, ЩОБ СХУДНУТИ

ЯК СПАТИ, ЩОБ ВИСИПАТИСЯ?