Наша питна вода небезпечна. У 2019 році адміністрація Києва відмовиться від хлорування води і введе нові способи її очищення.

Ми розібрали склад води, яку п’ємо і з’ясували все про знезараження.

Ми серйозно взялися за якість питної води: переходимо на нову систему, використовувану в Європі, зокрема у Відні. В цьому році проводимо перший етап на станції Дніпровського водозабору, в наступному – на Деснянському, а в 2019 році хочемо закрити хлорне господарство в Києві, так як вважаємо його потенційно небезпечним.

Основна хімічна частина людського організму – вода. Від того, яку воду ми вживаємо, залежить і те, наскільки ми здорові. Луї Пастер стверджував: “Людина випиває 90% своїх хвороб”. Вода може стати причиною серйозних захворювань, а може зцілити від багатьох хвороб і зміцнити здоров’я. Вся справа в правильному виборі води для пиття.

скільки води в організмі

Не вода, а хімічно-бактеріологічна суміш

Так фахівці називають те, що ми п’ємо і використовуємо для приготування їжі. Недостатня або неефективна робота очисних споруд, розроблених ще в 30-40 роки і не розрахованих на очищення від продуктів антропогенного і техногенного походження, призводить до того, що вода не звільняється від солей кальцію, магнію, натрію, заліза, силікону, нітратів, нітритів, важких металів, хлоридів, нафтопродуктів, фенолів, бактерій, вірусів та інших шкідливих для людини речовин.

Читайте також:  Вісім несолодких продуктів, які підвищують рівень цукру на крові

Наша водопровідна система теж сприяє забрудненню питної води. У дозах, що перевищують допустимі, у воду потрапляють цинк, свинець, мідь, кадмій та інші хімічні елементи, що утворюються в результаті хімічних реакцій води з металом водопровідних труб.

Всесвітня організації охорони здоров’я (ВООЗ) пов’язує значну частину спалахів вірусних захворювань з недостатньою дезінфекцією питної води. Фахівці Київського інституту екогігієни і токсикології ім. Л. Ведмедя свідчать, що у воді, яку ми п’ємо, присутні сотні органічних солей і важких металів шкідливих для організму.

Методи очищення води від хімічних речовин і бактерій лише забезпечують придатність води для пиття.

drinking water

Коли вода стає отрутою: 6 небезпечних елементів

Якщо вода “багата” йодом і залізом, це ще не значить, що її слід пити. Ось шість елементів, які шкідливі.

Чим ми ризикуємо, коли п’ємо воду?
  • Якщо ви п’єте воду з високим вмістом заліза (понад 0,3 мг/л), то ризикуєте набути патологію печінки; підвищується ризик інфарктів і така вода негативно впливає на репродуктивну функцію організму.
  • Якщо у воді більше 0,1 мг/л марганцю, то виникає реальний ризик захворювань кісткової системи.
  • При концентрації фтору більше 0,7-1.5 мг/л людина захворює флюорозом, що призводить до втрати зубів та ураження травного тракту; втрачається рухомість суглобів.
  • ГДК (гранично допустима концентрація) вільного хлору, який використовується для знезараження води, – 0,3-0,5 мг у літрі питної води, а зв’язаний – 0,8-1,2 мг/л; надлишок хлору вступає в з’єднання з іншими органічними речовинами, утворюючи канцерогени, які провокують утворення ракових пухлин і мутацію генів; за даними Колумбійського університету охорони здоров’я встановлено, що у людей, які вживають хлоровану воду на 44% збільшується ризик захворювання на рак шлунково-кишкового тракту і сечового міхура у порівнянні з тими, хто вживає нехлоровану воду; крім того, хлорована питна вода сприяє підвищенню кров’яного тиску, атеросклерозу та ішемії серця.
  • Надлишок свинцю у воді (більше 0,-3 мг/л) накопичується в тканинах, що призводить до недокрів’я, стимулює розвиток гіпертонії та зниження слуху.
  • Загальноприйнятий коагулянт – сульфат амонію – збагачує воду іонами алюмінію, надає нейрогенну дію (негативно впливає на всю нервову систему і, зокрема, на діяльність головного мозку).
Читайте також:  Лікар назвала здатні шкодити організму корисні продукти

Вода

45% жителів України вживає воду з “відхиленнями”. А за даними Київської міської екологічної програми, що Київ є одним з п’ятнадцяти несприятливих для проживання міст України, зокрема, через якість питної води.

Знезараження води

Загалом, за багатьма показниками наша питна вода небезпечна для пиття. Що ж робити? Існує можливість 100%-го очищення питної води в домашніх умовах підручними засобами? Відповідь одна – НІ!

Чи варто відстоювати воду?

При відстоюванні випадають в осад нерозчинені частинки, випаровується частина розчиненого у воді хлору. Але через 24 години відстою вода стає бактеріологічно небезпечна для вживання в силу мікроорганізмів, які потрапили, в основному, з повітря і розмножилися в ній.

Читайте також:  Тяга до їжі з гострим смаком може говорити про проблеми зі здоров'ям
Кип’ятіння вирішить проблеми водопровідної води?

Доведено, що кип’ятіння (100 градусів за Цельсієм) не вбиває всі мікроорганізми (збудник вірусного гепатиту гине при більш високій температурі, пріони – збудники “коров’ячого сказу” – не гинуть навіть при кип’ятінні протягом 7 годин).

Не видаляються з кип’ятінням всі солі заліза, кадмій, ртуть, нітрати, а хлор і його похідні при тривалому кип’ятінні вступають у взаємодію з невідомою кількістю органічних речовин, утворюючи канцерогенні тригалометани, тобто при тривалому кип’ятінні “обстановка” в кип’яченій воді тільки посилюється.

А у всього різноманіття побутових фільтрів для доочищення питної води максимум ККД – 85%.

Сьогодні найбільш доступні за ціною і ефективні для вирішення проблем водопровідної води комбіновані фільтри, що поєднують принципи тонкої механічної очистки і сорбційне очищення води.

Джерело: Likar.info