Спостереження вчених за звичками довгожителів показали: багато з них курили і легко дозволяли собі пропустити чарочку-іншу.

Які ж секрети лежать в основі довголіття, якщо навіть шкідливі звички не заважають людям жити вражаюче довго? В якості відповіді на це питання дослідники склали список факторів, які самі довгожителі оцінюють як сприяють «вічної молодості.

Відчувати себе молодим. Наявні дані свідчать: люди, які живуть довго і виглядають молодше своїх років, насправді відчувають себе аж ніяк не на той вік, який вказаний в їх паспорті. Також їм властиві звички, типові для більш молодих поколінь – вони стежать за модою, підтримують спілкування з друзями, охоче розважаються і проводять час у компаніях, і т. д.

Контролювати вагу. Давно помічено: стрункі люди в середньому віці і старше виглядають молодше повних однолітків. Цілий ряд досліджень, проведених останнім часом, показав: при помірному споживанні калорій і навіть при деякому їх дефіциті в організмі відбуваються фізіологічні процеси, пов’язані з омолодженням.

Більше рухатися. Посильна регулярна фізична активність – це ідеальний спосіб підтримувати серце в хорошій формі. Здорове серце забезпечує активне кровообіг і постачання тканин киснем, завдяки чому поліпшується стан шкіри, мозку.

Розвиватися. Цікавість до чогось досі невідомого, прагнення дізнаватися нову інформацію, навчання різним навичкам, – це те, що не дає застоюватися мозку, а, значить, не дає швидко старіти.

Вміти «відключатися» і відпочивати. Постійне напруження і навантаження зношують нервову систему, що прискорює процеси когнітивного старіння. Працювати постійно безглуздо, так як робота все одно ніколи не закінчиться, завжди будуть виникати нові завдання і цілі. Також треба вміти брати паузу і розслаблятися.

Джерело: МедікФорум