Що таке циклічний (круговий) тренінг, в чому його переваги, і чому він є ідеальним для спалювання жиру і побудови рельєфної мускулатури.

Краще тренування на рельєф

Теорія циклічного або кругового тренінгу була розроблена в 1953 році фахівцями англійської University of Leeds, докторами Морганом і Андерсоном. Спочатку метою був пошук програми, оптимальної для зниження ваги.

Ряд наукових досліджень, у тому числі дослідження університетів Baylor University і The Cooper Institute показують, що циклічний тренінг – найбільш ефективний вид тренінгу з метою підтримки постійної ваги тіла, а також загальної фізичної форми .

Що таке циклічний тренінг?

Під циклічним тренінгом мається на увазі будь-яка програма, що відповідає трьом критеріям:

1) опрацювання всіх м’язів тіла за одне заняття;

2) мінімальний відпочинок між вправами;

3) виконання декількох циклів вправ за одне заняття.

Тривалість циклічного тренування варіюється 15 до 60 хвилин, за цей час виконується 3-5 циклів вправ. Перерва між циклами – 2-4 хвилини, між вправами – не більше 10-20 секунд. Кількість повторів – висока.

Переваги циклічного тренінгу

У порівнянні зі звичайним кардіо, циклічний тренінг має важливу перевагу – він не спалює м’язи. Не секрет, що надмірне захоплення бігом підвищує рівень стресового гормону кортизолу, що впливає на розпад м’язової тканини.

Якщо ж поєднувати марафонський біг з недостатнім харчуванням, то досить швидко організм включає захисні режими, і істотно уповільнює метаболізм. При циклічному тренінгу організм, навпаки, прагне захистити м’язи і спалити жир.

Як підвищити рівень гормону росту?

Викликане циклічним тренінгом накачування м’язів кров’ю («пампінг») стимулює вироблення великої кількості молочної кислоти, яка, серед іншого, викликає біль і печіння в м’язах – на щастя, поступово організм адаптується.

Хороша новина в тому, що високий рівень молочної кислоти викликає підвищення вироблення гормону росту (незважаючи на назву, він швидше спалює жир, а не ростить м’язи). Крім цього, молочна кислота знижує сприйнятливість організму до глюкози.

Вплив кругового тренінгу на метаболізм

Молочна кислота – побічний продукт м’язової роботи. Постійні циклічні тренування вчать організм позбавлятися від великої кількості молочної кислоти, яка утворюється, і поступово тіло починає краще боротися і з іншими токсинами.

Циклічний тренінг підвищує потребу організму в енергії, тому що процеси утилізації молочної кислоти енерговитратні. Враховуючи те, що під час тренування організм працює не на глікогені, а на АТФ, це в корені міняє метаболізм.

Циклічний тренінг і ріст м’язів

Важливо відзначити, що зростання м’язової тканини не може бути метою циклічного тренінгу. Незважаючи на те, що м’язи можуть збільшуватися в розмірі, порівнювати подібний тренінг з базовою програмою на ріст м’язів абсолютно некоректно.

Під впливом циклічних тренувань формується абсолютно інший тип м’язової тканини – пружний і сухою. Мускулатура стає скоріше рельєфною і проробленою, ніж просто об’ємною. Приклад – Бред Пітт у фільмі «Бійцівський клуб».

Недоліки циклічного тренінгу

Підвищене навантаження на серцево-судинну систему, викликане циклічним тренінгом, небезпечне для тих, у кого спостерігається підвищений тиск або є проблеми з серцем. Проконсультуйтеся перед тренуванням у свого лікуючого лікаря.

Крім цього, надмірне захоплення настільки активним видом тренувань, як циклічний, легко може викликати перетренованість і хронічну втому. Особливо це актуально для тих, хто ніколи не займався за циклічними програмами раніше.

Циклічний тренінг – високоінтенсивні короткі тренування, спрямовані на спалювання підшкірного жиру і формування сухої і рельєфної мускулатури. Важлива перевага такого типу тренінгу – помітне прискорення обміну речовин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОГРАМА НА РЕЛЬЄФ

ГЕНЕТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ