Зимова природна нестабільність впливає на роботу мозку і послаблює навіть пам’ять. Як допомогти пам’яті відновитися, розповідає психолог Віктор Виноградов.

Розвинути зорову пам’ять

Висипте на стіл купкою 4-5 сірників. Подивіться на них 2-3 секунди, запам’ятайте їх розташування. Закрийте очі і відтворіть зображення. Не вийшло? Подивіться ще секунду і повторіть спробу. Тренуйтеся кілька разів на день, щотижня додаючи по сірнику. Коли дійдете до 12-14 штук, поверніться до 3-4, але вже намагайтеся запам’ятати, як лежать головки. Можна з закритими очима намалювати на аркуші паперу розташування сірників і звірити з оригіналом.

Цю вправу можна проробляти і на вулиці, і в транспорті, і на роботі. Протягом 3-5 секунд уважно дивіться на будь-який вподобаний вам предмет, намагаючись запам’ятати його у всіх деталях і подробицях. Закрийте очі і спробуйте відтворити його якомога точніше. Відкрийте очі на секунду, уточніть образ. Повторіть вправу кілька разів з різними предметами.

Запам’ятовуємо внутрішню мову

Читайте також:  Дієтолог розповіла, як підняти працездатність за допомогою бізнес-ланчу

Вимовте подумки кілька арифметичних дій, наприклад «два плюс три мінус один помножити на два». Проведіть обчислення. Для цього згадайте виголошену фразу.

Тренуємо слухову і кінетичну (рухову) пам’ять

Перед сном протягом 5-7 хвилин швидко відновлюйте ланцюг основних подій дня, згадуючи нових знайомих, їх імена, поведінку, зовнішній вигляд, телефони. Постарайтеся якомога точніше відтворити свої відчуття і саме в такому порядку, як все відбувалося.

Удосконалюємо мовну пам’ять

Почніть вивчати будь-яку європейську іноземну мову.

Найшвидша вправа

Синхронно рухайте зіниці обох очей з боку в бік протягом 30 секунд. Якщо виконувати цю вправу щодня, то незабаром пам’ять стане кращою на 10%.

Удосконалюємо сприйняття інформації на слух

Попросіть сказати вам десять будь-яких слів. Наприклад: стіл, обід, дерево, помідор, ручка, кружка, черевик, поле, календар, стеля. Спробуйте відтворити слова в тому ж порядку, в якому вони були вимовлені. Коли вам потрібно запам’ятати важливу інформацію, читайте її вголос, потім можете переказати самому собі.

Читайте також:  Доведено: оптимісти живуть довше за інших

Найкорисніша вправа

Перед походом в магазин за продуктами напишіть їх на листочку, кілька разів прочитайте і вирушайте в магазин, залишивши список продуктів вдома. Робіть так кожен раз, коли йдете в магазин.

Підгодуйте мізки

Пам’ять стає гіршою, коли ми перевтомлюємося, недосипаємо і переживаємо стреси. Вибирайте здоровий спосіб життя і оптимізм!

Обов’язково снідайте.

Налягайте на курагу, родзинки, печену картоплю, запечені яблука, сир (в них багато калію і кальцію), овочеві салати з оливковою олією, волоські горіхи, фісташки (вони джерело лецитину), банани, м’ясо, яйця (речовини, що знаходяться в них допомагають виробляти серотонін), жирні сорти риб: скумбрія, оселедець, тунець (містять жирні кислоти). Серотонін, лецитин, калій, кальцій, жирні кислоти активізують передачу нервових імпульсів в головному мозку, а це покращує пам’ять.

Поменше алкоголю і тривалих дієт

Не готуйте і не зберігайте їжу в алюмінієвій посуді: цей метал з’єднується з компонентами їжі і може викликати інтоксикацію, яка проявляється насамперед у погіршенні пам’яті. З цієї ж причини рідше використовуйте фольгу.

Читайте також:  Лікарі попередили про смертельну небезпеку опалого листя

Від сеансів ароматерапії покращиться не лише пам’ять, а й працездатність. Змішайте 1 краплю гвоздики, по 2 краплі левзеї і лимона, по 4 краплі бергамоту, майорану і сосни і вдихайте аромат протягом години.

Намагайтеся не застудитися.

Після ГРВІ, грипу, травми або операції пам’ять приходить в норму тільки через 1-2 тижні.

Якщо ви часто все забуваєте, відвідайте терапевта, невропатолога або лікаря-психотерапевта. У жінок забудькуватість і неуважність частенько сигналізує про зниження функції щитовидної залози, значить, вам може знадобитися обстеження в ендокринолога. Якщо з гормонами все гаразд, лікар може призначити рослинні нейростимулятори: препарати женьшеню, лимонника, елеутерококу, родіоли рожевої, аралії або курс ноотропних препаратів, вони активізують внутрішні резерви мозку, покращують мозковий кровообіг, збуджують або заспокоюють нервову систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКІ ВІТАМІНИ ЛЮБИТЬ НАША ПАМ’ЯТЬ

ВЧЕНІ РОЗПОВІЛИ, ЯК АКТИВІЗУВАТИ ПАМ’ЯТЬ

ЯК З ЛЕГКІСТЮ ВИВЧИТИ ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ