Про здоров’я треба дбати – це незаперечний факт. Для підтримки гарного самопочуття й енергійності люди прислуховуються до рекомендацій лікарів і намагаються вести здоровий спосіб життя. А також дотримуватися певних правил, що вважаються необхідними та корисними для повноцінного функціонування організму. Але буває так, що твердження, які активно  пропагуються, не оцінюються наукою однобічно. Є кілька неоднозначних тез, що не доведені вченими, але й не спростовані ними.

Шкода будь-якого стресу

Вважається непорушною істиною, що стрес завжди впливає на організм погано, тому від нього слід позбавлятися тим чи іншим способом: відправитися на прогулянку, змінити обстановку, виконати в Ельслотс вхід та переключитися на азартний відпочинок тощо. Ось тільки не все так однозначно з цією тезою. Якщо замислитися, то думка науковців, які стверджують, що буквально все навколо людини викликає стрес на постійній основі, якось не підтверджується.

Виходить, что людина, перманентно перебуваючи в стресі, продовжує собі жити: ніякого поганого впливу на організм із відповідними наслідками не спостерігається. Отже, питання впливу стресу є більш суб’єктивним поняттям, і може бути як здоровим, так і негативним. Яким саме буде цей вплив у конкретний момент та конкретній ситуації, скоріше за все, залежить від сприйняття стресу людиною.

«Французький парадокс»

Назва цілком відображає суть спірного питання про те, чи корисно випивати келих вина за вечерею. Парадокс в тому, що шкода вживання алкоголю інтенсивно пропагується, при цьому йдеться навіть не про його надмірність, а вживання взагалі.  Тому з цього приводу постійно точаться суперечки.

З’являються різноманітні дослідження, які показують, що помірне вживання алкоголю таки корисне. Більш того, випивати вищезгаданий вечірній келих вина може бути кориснішим, ніж його не вжити. Адже у французів, які так п’ють, серця міцніші: вони рідше страждають на кардіологічні захворювання. З іншого боку, це може бути не пов’язано з вином. Так чи інакше, реальну користь його дії на організм не доведено. Отже це питання поки залишається полемічним.

Вплив кави на організм

Безліч прихильників здорового способу життя переконано стверджують, що вживання кави є небезпечним. Начебто пити її щодня − це нездорова, неправильна практика, адже кофеїн дає організму зайву енергію, але не забезпечує корисними речовинами. До того ж це слабкий наркотик, що говорить само за себе. Вчені виявили, що кофеїн:

  • викликає занепокоєння;
  • підвищує рівень холестерину, що вважається шкідливим;
  • знижує концентрацію уваги.

З іншого боку, сучасні дослідження чітко показують, що у любителів кави ймовірність захворіти на рак дійсно нижча. Таких неоднозначностей у впливі кави на організм дуже багато, тому сьогодні спеціалісти скоріше закликають до розумного нормованого вживання кави, ніж до відмови від неї, за винятком тих випадків, коли вживати напій не можна за показниками здоров’я.

Денна норма споживання води

Важко знайти більш популярне твердження, чим те, що в день дорослій людині слід випивати два літри води. Однак тут важливо розуміти: відмова від питної води дійсно негативно впливає на організм, і всі дослідники однозначно про це висловлюються. Але питання оптимальної кількості води щодня для хорошого стану здоров’я не є визначеним. Сучасна наука більше не намагається прив’язати денну норму споживання води до певного показника. Тому в даному випадку потрібно орієнтуватися на власні потреби та низку інших факторів, таких як погодні умови й особливості харчування.

*На правах реклами