Травми спинного мозку найчастіше призводять до пошкоджень аксонів, довгих тонких нейритів, за якими сигнал від мозку направляється в різні частини тіла. Їх пошкодження є перманентним, що загрожує втратою чутливості і паралізацією.

Однак нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи ім. Льюїса Каца в Університеті Темпл, дає надію на лікування. Вчені вважають, що порятунком може стати молекула Lin28, яка регулює ріст клітин.

У своєму дослідженні вчені описали здатність Lin28 при сильному експресуванні стимулювати відростання аксонів у мишей з пошкодженням спинного мозку або зорового нерва, що дозволяє відновлювати комунікаційну мережу організму.

Так у мишей з пошкодженням спинного мозку аксони галузі більш ніж на три міліметри, а у мишей з пошкодженням зорового нерва відновилися повністю. Після лікування з Lin28 було відзначено поліпшення координації і чутливості тварин.

Читайте також:  Профессиональная помощь психолога: кто нуждается в консультации специалиста?

Найближчим часом вчені планують знайти безпечні та ефективні способи доставки Lin28 в пошкоджені тканини людини, що може стати порятунком для людей, прикутих до інвалідних крісел.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News