Не захоплюйтеся дієтами , і не виключайте зі свого раціону жирні продукти. Жирні кислоти – це найважливіші з’єднання для підтримки здоров’я.

Не виключайте жири !

Сьогодні багато захоплюються різними дієтами , які передбачають виключення або істотне обмеження споживання жирів. На жаль , до добра це , як правило , не приводить. Ми повинні розуміти , що людський організм для підтримки нормальної діяльності потребує як рослинних , так і в тваринних жирах . Приміром , такий традиційний для українців продукт сало містить в собі деякі унікальні речовини , яких немає ні в яких інших продуктах. Тому хоча б 2-3 скибочки сала в тиждень підуть вам тільки на користь.

Жирні кислоти , які містяться в багатьох жирних продуктах , виконують вкрай важливі функції в нашому організмі. За допомогою жирних кислот відбувається будівництво клітинних мембран , а також ріст клітин і обмін інформацією між ними.

Похідні жирних кислот беруть участь в обмінних процесах , а також відіграють важливу роль в імунологічних реакціях.

У яких продуктах містяться омега-6 жирні кислоти

Омега-6 жирні кислоти , як і Омега-3 , відносяться до класу поліненасичених жирних кислот. До омега-6 жирних кислот відносяться лінолева , гамма-ліноленова , ейкозадіенова , арахідонова та інші жирні кислоти, що містяться в продуктах харчування. Варто відзначити , що омега-6 жири не синтезуються в організмі , тому їх потрібно постійно споживати з їжею.

Велика кількість омега-6 жирних кислот міститься в таких продуктах:

  • рослинні масла (масло волоського горіха , сафлорова олія , масло зерен пшениці , кунжутне масло , оливкове масло) ;
  • майонез ;
  • м’ясо індички і курки ;
  • волоські горіхи , насіння соняшнику;
  • мигдаль ;
  • арахісове масло ;
  • соєві боби;
  • маргарин.

Варто відзначити , що вищезгадані продукти можуть бути корисними для організму , проте лише в тому випадку , якщо ви не будете ними зловживати . Дефіцит омега-6 кислот є досить рідкісним випадком , оскільки більшість людей регулярно вживає вищеперелічені продукти.

Недолік омега-6 жирних кислот

При дефіциті омега-6 жирних кислот в організмі людини виникають порушення , які в подальшому можуть перерости в серйозні захворювання. Так відомо , що брак омега-6 кислот призводить до екземи і випадання волосся. Особливо шкідливий дефіцит цих речовин дітям , оскільки в такому випадку затримується ріст і розвиток організму. Крім того , брак омега-6 жирних кислот призводить до порушень в роботі серцево -судинної , нервової систем , органів ШКТ , а також безпліддя.

Нормально споживання омега-6 жирних кислот

Вчені та медики відзначають , що нормальне вживання омега-6 жирних кислот ( в комплексі з омега-3 жирними кислотами ) сприяють зниженню рівня “поганого” холестерину , що знижує ймовірність розвитку атеросклеротичних змін в судинах. Дотримуючись норму в споживанні продуктів , багатих омега-6 жирними кислотами , можна домогтися зменшення запальних процесів в організмі , а також поліпшення діяльності нервової системи . Відзначено , що достатнє надходження в організм омега-6 жирів істотно зменшує прояв ( або зовсім усуває ) передменструального синдрому , а також підтримують здоровий стан волосся , нігтів і шкіри.

Надмірне вживання омега-6 жирних кислот

На сьогоднішній день відомо , що для підтримки свого здоров’я дуже важливо поєднувати вживання омега-6 жирних кислот з омега-3 кислотами. Вся справа в тому , що похідними омега-3 жирних кислот є ейкозаноїди – речовини , що володіють протизапальними властивостями. У свою чергу деякі похідні омега-6 жирних кислот навпаки – є прозапальними сполуками. Таким чином , якщо споживання омега-6 жирних кислот істотно перевищує вживання омега-3 жирних кислот , то в організмі можуть виникати запальні реакції.