Сухість очей може виникнути в процесі старіння, виявитися симптомом артриту або захворювань щитовидної залози, реакцією на сухе або брудне повітря, побічним ефектом антигістамінних препаратів, протизаплідних таблеток або ліків від підвищеного тиску. Кращим методом лікування синдрому сухого ока є очні краплі, більшість яких продається без рецепта.

Очні каплі для лікування сухості очей

Існує кілька типів очних крапель, які використовують в залежності від причини, що викликала сухість очей.

  • Штучні сльози – найпопулярніші каплі, доступні без рецепта. Існує безліч брендів, і зазвичай людям потрібно спробувати кілька різних, щоб знайти оптимальний варіант.
  • Краплі з циклоспорином призначені для лікування певних інфекцій, що викликають сухість очей. Вони допомагають очам виробляти більше сліз і застосовуються два рази в день.
  • Ліфітеграст – антагоніст молекули інтегрину, знижує Т-клітинне запалення при сухому кератокон’юнктивіті. Поки в нашій країні він недоступний.
  • У важких випадках, коли сухі очі пацієнта не реагують на медикаментозне лікування, створюють краплі на основі сироватки крові. У пацієнта беруть кров, видаляють червоні кров’яні клітини і змішують її з розчином солі.

Для лікування сухості очей крапель може бути недостатньо. Якщо неприємний симптоми викликаний іншим захворюванням, основні зусилля приділяють його усуненню.

Що врахувати при виборі капель для очей

Уникайте крапель, що усувають почервоніння очей: вони часто не призначені для лікування сухості очей, можуть викликати сльозотечу і погіршити ситуацію (водянисті сльози не зволожують кон’юнктиву).

Якщо людина хвора на глаукому або іншим захворюванням очей, навіть безрецептурні засоби потрібно застосовувати за рекомендацією лікаря.

Краплі різних брендів мають різні інгредієнти (гіалуронову кислоту, гіпромелозу, карбомер, повідон та ін) Деяким людям вони підходять, іншим – ні. Якщо краплі виявилися неефективними, доведеться спробувати інші.

Є два типи штучних сліз: одні містять консерванти, інші – ні. У деяких людей консерванти можуть викликати роздратування. Пам’ятайте про це, якщо після використання крапель ви відчули печіння і біль в очах.

Деякі очні краплі можуть викликати побічні ефекти: підвищену чутливість до світла, затуманений зір, сльозотечу, почервоніння очей, дискомфорт, клейкість вій, набряк повік. У таких випадках потрібно негайно припинити використання препарату та звернутися до лікаря.

Якщо сухість очей триває недовго, вона, як правило, не небезпечна. Якщо ж неприємні симптоми зберігаються протягом тижня або довше, потрібно звернутися до лікаря.

Альтернативні методи лікування сухості очей

Очні краплі – самий популярний, але не єдиний засіб від сухості очей. Деякі ліки випускають у вигляді гелю і застосовують у тих випадках, коли очі швидко сохнуть через підвищене випаровування сліз.

Якщо причиною сухості очей стала бактеріальна інфекція, призначають антибіотики. Вони зменшують набряк повік, і нормальна кількість природного мастила відновлюється.

Додаткові варіанти лікування: патчі, повільно випускають активну речовину протягом тривалого часу; спеціальні контактні лінзи і закриття слізних проток. Також пацієнтам часто рекомендують завести в дома і офісі зволожувач повітря, відволікатися від екрану комп’ютера або телевізора, змінити контактні лінзи на окуляри.