Як відпочити так, щоб перевантажитися психологічно і оздоровитися фізично?

Літо – час відпусток. Ми з нетерпінням чекаємо приходу теплих літніх днів, мріємо про нові враження і сподіваємося, що в цей час року нарешті зможемо гарненько відпочити. І не тільки відпустку, але і вихідні дні влітку розташовують до «відпочинкового» проведення часу. Більшість людей вважає саме цей час року самим відповідним для відпочинку.

Чому літо – найкращий час для відпочинку?

Відпочивати можна і потрібно в будь-який час року. Але більшість з нас віддає перевагу побільше відпочивати влітку. Саме в цей час року ми максимально налаштовані на відпочинок, тому що:

  • Температура повітря досить висока. Комфортна температура для нашого організму 22-26 ° C. Літні температури найчастіше близькі до цих показників. І це «подобається» нашому організму, адже йому не потрібно витрачати енергію на обігрів. А нам не потрібно одягати на себе сто одежинок.
  • Довгий світловий день. Чим довший світловий день, тим більше часу на активний відпочинок.
  • Можна купатися. У цей час року вода у водоймах прогрівається до комфортних температур, і ми можемо купатися в морях, річках і озерах, отримуючи від цього процесу масу задоволення.
  • Можна загоряти. Багато хто з нас любить загоряти. Літо – саме час для такого проведення часу.
  • Багато смачних овочів і фруктів, які можна їсти у великих кількостях. При цьому організм отримує багато потрібних вітамінів і мікроелементів.

Все це і багато іншого робить літо часом, коли відпочивати не тільки можна, а й треба. Але ж хочеться відпочити так, щоб «перевантажитися» психологічно та оздоровитися фізично. Як правильно використовувати теплу пору року з користю для себе? І який відпочинок вибрати?

Види літнього відпочинку

Влітку перед нами відкриваються різноманітні перспективи, і кожен може вибрати відпочинок у відповідності зі своїм смаком і можливостями.

Пляжний відпочинок

Це один з найпопулярніших видів відпочинку. За пляжним відпочинком одні з нас їдуть на морські курорти, а інші користуються довколишніми водоймами. Пляжний відпочинок допоможе прогрітися, засмагнути і накупатися. Завдяки цьому виду відпочинку наш організм відновить свої сили. Купання і помірне перебування на сонці підвищать імунітет, стимулюють обмін речовин і посприяють поліпшенню психологічного стану.

Але потрібно пам’ятати, що надмірно довге знаходження на активному літньому сонці черевато наслідками. Якщо «смажитися» на сонці цілими днями, можна перегрітися, отримати сонячний удар і навіть «заробити» нові хвороби. Та й «перекуповуватися» і застудитися теж можна. Тому ставтеся до цього виду відпочинку обдумано, не зловживайте сонячними і водними процедурами.

Відпочинок у лісі

Влітку в лісі красиво і приємно. Запашні трави і чисте насичене киснем повітря можуть надати лікувальний ефект на ваш організм. Цей вид відпочинку навіть прописують в деяких випадках. Наприклад, людям з проблемами органів дихання рекомендують проводити деякий час, вдихаючи повітря хвойних лісів.

Провести відпустку або вікенд в лісі можна в спеціальному санаторії, на турбазі або «дикуном», поставивши намет у вподобаному вам місці. Такий спосіб відпочивати більше підходить людям, що люблять побути далеко від людних місць і міської суєти. Але в лісі, як правило, збільшується ризик бути покусаним комарами і іншими комахами, це мінус даного виду відпочинку.

Влітку в гори

У цей час року любителі гірських подорожей можуть здійснити свою мрію і підкорити нові вершини. Відпочинок в горах – це чисте повітря, помірні фізичні навантаження і чудові гірські пейзажі. Такий вид відпочинку формує фізичну витривалість, зміцнює м’язи, спалює зайві кілограми і допомагає повністю «перевантажитися». Відпочити в горах можна «дикуном», вирушивши в похід з наметами або в санаторії чи готелі в комфортабельних умовах. Але в сильну спеку ходіння по горах загрожує перегрівом, тому краще вибирати для цього відпочинку не найспекотніші часи. До того ж якщо ви вибрали «дикий» варіант, то вам потрібна деяка фізична підготовка.

Дачний відпочинок

Дачний відпочинок-досить популярне проведення часу. На дачі теж можна чудово відпочити. При цьому в якості терапії можна використовувати роботу на присадибній ділянці, а можна просто насолоджуватися тишею, спокоєм і видом природи. А овочі та фрукти власного врожаю допоможуть вам оздоровитися за рахунок вітамінів, що містяться в них.

Будь-який відпочинок може бути активним

Будь-який з перерахованих вище видів відпочинку може бути спокійним і розслабленим, а може бути активним. Купання, пляжні спортивні ігри, катання на велосипеді, тривалі прогулянки – саме активне проведення часу допоможе по-справжньому відпочити. Не бійтеся, що рух вас втомить. Помірні фізичні навантаження запустять відновні процеси в організмі і допоможуть позбутися психологічної втоми.

Вибирайте відпочинок собі до смаку. Відпочивайте так, щоб оздоровитися, відновитися і відчути радість життя. Використовуйте літо для відпочинку по повній програмі!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДЕ ВІДПОЧИТИ ВОСЕНИ? НАЙПОПУЛЯРНІШІ НАПРЯМКИ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ

ЛІТНІ ВИДИ ФІТНЕСУ