Який час доби найкраще відвести для занять спортом? Цим питанням задаються багато людей, які бажають підвищити ефективність своїх тренувань. Тут все залежить від вашого режиму дня і робочого графіка. Головне, щоб спорт був вам в радість, а час завжди можна знайти.

Вибирай сам

Відразу відзначимо, що немає ніяких достовірних результатів досліджень, що вказують на найбільш сприятливий час для занять спортом. Так, більшість людей вночі спить, і з 9-10 годин ранку приступає до роботи. З цих міркувань очевидно, що найкращий час для спорту – ранній ранок. Однак такий режим підходить не для всіх. Для одних ранкова пробіжка – це заряд бадьорості на весь день, а для інших – справжнє випробування. Лікарі наполегливо рекомендують звертати увагу на своє самопочуття. А найкраще – проконсультуватися з лікарем або тренером. Тут потрібно буде враховувати стан вашого здоров’я, наявність / відсутність зайвої ваги, характер харчування та багато іншого.

Ми вам допоможемо вибрати оптимальний проміжок часу для тренувань, залежно від вашого робочого графіка та інших особливостей. Отже, коли краще займатися спортом саме вам?

Спорт для жайворонків

Якщо ви прокидаєтеся рано і лягаєте спати рано, то ранок – це ідеальний час для спортивних тренувань. Жайворонки майже ніколи не пропускають своїх тренувань, оскільки більш відповідально ставляться до часу і своїх обов’язків. Це люди, у яких все розписано, і якщо ви відносите себе до такої категорії, то для вас найкраще займатися вранці.

З 6 до 9 години ранку температура тіла злегка знижена, а дихання – сповільнене, тому вранці фахівці не радять займатися активними видами спорту, особливо початківцям. Для ранкових тренувань найкраще підійдуть йога, плавання або спортивна ходьба.

Пік активності у жайворонків зазвичай настає з 10 до 12 години. Саме в цей час в організмі починає посилено виробляти адреналін – гормон, відповідальний за інстинкт “бий або біжи”. У цей час рекомендують займатися інтелектуальними видами спорту, наприклад, бойовими мистецтвами.

Для того щоб зрозуміти, чи підходить вам ранковий спорт, зверніть увагу на своє самопочуття. Якщо після ранкових занять ви цілий день відчуваєте себе чудово, то це те, що вам потрібно.

Вам буде цікаво: Фітнес-масаж: спорт для ледачих

Спорт і фітнес

Вечір – час для фітнесу

Фахівці з фітнесу запевняють, що максимальної температури наш організм досягає в період з 17 до 19 години. Якщо у вас є можливість відкласти свої заняття фітнесом на цей часовий інтервал, то неодмінно зробіть це. У такому випадку тренування будуть проходити набагато ефективніше. Легені будуть активно засвоювати кисень, що тільки збільшить вашу витривалість. При підвищеній температурі тіла м’язи стають більш гнучкими і пластичними, що підвищує рухливість.

Приблизно з 20-21 годин температура тіла починає поступово знижуватися. Тому для цього часу підійдуть заняття з невисоким рівнем навантаження, наприклад, спортивна ходьба.

Враховуючи все вищесказане, можна прийти до висновку, що ідеальним варіантом будуть легкі ранкові тренування і активні вечірні. Правда, тут все буде залежати від вашого робочого графіка і режиму дня. Головне, щоб спорт приносив вам радість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СПОРТ ПІД ЧАС ЗАСТУДИ – ШКОДА ЧИ КОРИСТЬ?

ФІТНЕС ПІСЛЯ 45

БІГ ЧИ ХОДЬБА: ЩО КРАЩЕ?