І при оральному сексі можна заразитися більшістю інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом, у тому числі і ВІЛ. Засоби контрацепції при оральних контактах ніхто не відміняв. Щоб уберегти себе від інфекцій, користуйтеся презервативом і уникайте випадкових статевих зв’язків.

За статистикою, більшість людей схильні вважати, що найбезпечнішим видом інтимних відносин є оральний секс. Багато хто думає, що через оральні ласки статеві інфекції не передаються, проте це не так. Слід пам’ятати, що і при оральному сексі можна заразитися більшістю відомих захворювань, що передаються статевим шляхом.

Захворювання, якими можна заразитися при оральному сексі

При оральному сексі можна легко заразитися такими венеричними захворюваннями, як сифіліс, гонорея, хламідіоз і герпес. Особливо небезпечно займатися оральним сексом, якщо в роті є рани, ясна, які кровоточать або виразки. Інфекційні агенти через сперму або вагінальні виділення можуть проникати в ділянки ротової порожнини, які кровоточать. Навіть вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) також може передаватися при оральному контакті, правда, вірогідність зараження в даному випадку істотно нижча, ніж при вагінальному або анальному сексі.

Крім венеричних захворювань, при оральному контакті також існує небезпека зараження гепатитами А, В і С. Деякі види вірусу папіломи людини передаються через слину, викликаючи генітальні бородавки (кондиломи). Крім того, заразитися можна і лобковими вошами, які при оральному контакті можуть перейти на голову партнера.

Існують дані про те, що рак ротової порожнини і рак горла може викликатися деякими різновидами вірусу папіломи людини, якими можна заразитися при оральному контакті. При цьому варто відзначити, що це не ті самі віруси папіломи людини, які викликають генітальні бородавки.

вірус імунодефіциту людини

Як захистити себе від інфекцій при оральному сексі?

При оральному сексі слід використовувати презерватив або ж латексну серветку для жіночих статевих органів. Уникайте оральних контактів у випадку, якщо на геніталіях партнера є висипання, ранки, нариви або виразки. При менструаціях та інших виділеннях з піхви також не варто орально пестити жінку.

І найголовніше – оральним (і будь-яким іншим) сексом найкраще займатися з постійним партнером. Безладні статеві зв’язки, особливо без засобів контрацепції суттєво збільшують ризик інфікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФАКТИ ПРО ВІЛ / СНІД

4 ФАКТА ПРО ОРАЛЬНИЙ СЕКС

МІФИ ПРО БЕЗПЕЧНИЙ СЕКС