Єдино простим способом оздоровити легені є сукупність здорового раціону і способу життя, в яких до мінімуму зведені шкідливі звички. Про це на порталі Timesnownews.com розповів лікар-натуропат і оздоровчий консультант Маной Куттері (Dr Manoj Kutteri).

За словами фахівця, куріння, нездорова їжа і забруднення повітря погано позначаються на ємності легень, роблячи їх нездатними підтримувати функціонування організму. Доктор Маной Куттері дав кілька порад, які допомагають продовжити здорове функціонування легенів.

Раціон з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів. Лікар зазначає, що споживання вуглеводів змушує організм виробляти більше вуглекислого газу, який по суті є його відходом. Коли організм споживає жири, він виробляє менше вуглекислого газу, і той ефективніше виводиться з тіла.

«Дотримання дієти з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів (корисних жирів) допомагає зберегти легкі здоровими», – констатував експерт.

Протизапальні добавки. Запалення є однією з основних причин хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), а також раку легенів. Лікар настійно рекомендує вживати протизапальні продукти, які містять омега-3 жирні кислоти, кверцетин або бромалин, що борються із запаленням. У раціоні повинні бути броколі, лляна олія і насіння льону, водорості, ягоди, зелений чай, куркума.

Антиоксидант. Окислювальний стрес, викликаний курінням або забрудненням повітря, може призвести до пошкодження легенів вільними радикалами, що викликають різні респіраторні проблеми. Щоб зберегти легкі здоровими якомога довше, доктор Маной Куттері радить вживати насіння гарбуза, зелений чай, агрус, зелені листові овочі (капуста, шпинат), сухофрукти, волоські горіхи.

Вода. Питво достатньої кількості води дуже важливе для нормального функціонування легенів, наголошує лікар. Це підтримує вологість слизової оболонки легенів, що сприяє їх кращої функціональності.

Фізичні вправи кожен день. Фізичні вправи сприяють глибокому диханню, при якому активується кровообіг і постачання киснем всіх частин тіла. Регулярні фізичні вправи збільшують здатність легенів обробляти кисень, тим самим покращуючи функціонування організму і стан здоров’я, зауважив Маной Куттері.