Здорове старіння передбачає біль, всупереч поширеній думці.

Багато людей швидко звинувачують у своїх болях та проблемах вік, коли вони стають старшими. Але, за словами лікаря, «ненормально постійно відчувати скутість, болючість чи біль».

Найбільш поширена причина, через яку людина з віком починає відчувати біль, пов’язана з «детренуванням».

«Ми живемо в суспільстві, де з віком стає все більш сидячим… і в цьому проблема», – каже лікар-загальної практики Тетяна Захарова.

Наші тіла створені для руху, тому сидіти більшу частину дня шкідливо для вас.

По суті, лікар каже, що через недостатню активність, яка може призвести до болю то, ризик захворювань збільшується, включаючи онкологію.

Читайте також:  Названо 7 продуктів, які зміцнять ваш кишечник

«Регулярні фізичні вправи та мобільність знижують ймовірність того, що ми загинемо від травм, хвороб, раку чи ранньої смерті. Це також збільшує тривалість вашого життя та стимулює викид серотоніну, що позитивно впливає на наше психічне здоров’я та благополуччя».

Якщо ви недостатньо активні, ваше тіло рано чи пізно повідомить про це.

«Чим менш ми активні, тим більш роз’єднаними ми стаємо», – стверджує лікар загальної практики.

Попередив, наводячи гарний приклад, що ілюструє це становище.

«Це означає, що якщо ми, як правило, не робимо багато вправ або розтяжки, коли ми раз на місяць ходимо на прогулянку або граємо на пляжі з дітьми, ми, швидше за все, страждаємо наступного дня від болю через травму, спричинену надмірною перенапругою».

Читайте також:  Онколог назвав 3 перші тривожні симптоми раку підшлункової залози

Хороша новина, однак, полягає в тому, що якщо ви збільшите кількість рухів щодня, ці болі зменшаться.

«Проте є межа. Перетренованість, як і раніше, актуальна, і чим нижча ваша фізична форма, тим легше перетренуватися», – попереджає Андрєєва.

Найпростіший спосіб уникнути наростаючого болю – це підтримувати свою силу і рухливість. Рекомендовані види діяльності включають розтяжку, підйом ваг і використання масажного апарату.

Хоча є побоювання з приводу фізичних вправ для людей похилого віку, користь для здоров’я від активного способу життя набагато переважує ризики. Це правда, що людям похилого віку може знадобитися більше часу, щоб відновитися після травм, але помірний рівень фізичних вправ корисний для людей різного віку.

Читайте також:  Лікар назвала 4 продукти, які знижують тиск без ліків

Люди повинні займатися фізичними вправами не менше ніж 150 хвилин на тиждень. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує займатися розтяжкою два і більше днів на тиждень. Залишаючись активними, ви знижуєте ризик захворювань, у тому числі раку.