Лікар-дієтолог і гастроентеролог Ірина Потянова розповіла про те, що буде якщо щоранку приймати контрастний душ. Ця проста і корисна процедура допоможе зміцнити імунітет і здоров’я органів і систем.

Контрастний душ слід приймати при захворюваннях нервової системи, для підняття настрою, профілактики депресивних станів і підвищення тонусу. Такий спосіб сприятливо впливає на обмін речовин, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, покращує стан шкіри і зменшує вираженість целюліту. Поперемінне застосування холодної і гарячої води дратує рецептори і збуджує імпульси, що активують вегетативну нервову систему. Виділяється при цьому кортизол сприяє підвищенню адаптованості до стресу.

Для того, щоб поліпшити стан здоров’я, слід приймати такий душ саме вранці, при цьому направляючи струменя тільки на тіло, не торкаючись водою голови. Спочатку потрібно застосовувати теплу воду, після чого температуру трохи збільшують. Холодна вода включається вже без попередньої підготовки, такий душ приймається також максимум півтори хвилини. Всього за один раз має бути від трьох до п’яти подібних циклів чергування, в останній раз обливатися потрібно саме холодною водою.

При цьому слід пам’ятати про протипоказання, такий метод не можна застосовувати людям з гострими запальними захворюваннями або загостренням хронічних. Також не варто використовувати контрастний душ при атеросклерозі судин головного мозку, рецидивуючому тромбофлебіті шкірних захворюваннях, ішемічної хвороби, стенокардії, каменях в сечовому і жовчному міхурі, недостатності кровообігу.