ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі розповіли, як змінюються нігті через хвороби

Лікарі розповіли, як змінюються нігті через хвороби

Західні медики вирішили нагадати всім, як важливо стежити за зовнішнім виглядом, зокрема, за зовнішнім виглядом рук і нігтів. Зміни з шкірою і нігтьовими пластинами можуть бути симптомами серйозних, важких захворювань, повідомили фахівці на сторінках видання Huffington Post.

нігті і хворобиМедики проти того, щоб ставити якісь діагнози у зв’язку з тим, як змінився зовнішній вигляд рук і нігтів. Водночас фахівці припускають, що, знаючи деякі ознаки, можна запідозрити те чи інше захворювання, і не помилитися з діагнозом.
 
Експерти склали перелік ознак того, що зміни з видом шкіри рук і нігтів повинні насторожити і стати сигналом того, що пора до лікаря. У цей топ увійшли наступні симптоми:
 
Коричневі, чорні або сині плями під нігтями. Такі плями під нігтьовими пластинами можуть виникати через удар – в цьому випадку плями просто синці. Але подібні плями в деяких випадках виявляються ознаками акральної меланоми. Ще один показник меланоми – вузька чорна смужка, яка найчастіше виникає під нігтем великого пальця руки або ноги, вказують фахівці.
 
Набряки кистей і пальців рук. Вони можуть «говорити» про надлишок солі в харчуванні, але у складних випадках це ознаки гормональних порушень – краще пройти огляд у ревматолога і ендокринолога.
 
Шарування нігтів. Така неприємність як нігті, які шаруються часто виникає внаслідок нестачі вітамінів і білка. Але також нігті слабкі через порушення обміну речовин, захворювань печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту і репродуктивних органів, застерігають медики.
 
Хвилясті нігті. Нерівні нігтьові пластини часто сигналять про брак заліза, залізодефіцитної анемії. За словами фахівців, такі нігті нерідко бувають у людей з целіакією – непереносимістю глютену.

Читайте також:  Дієтологиня назвала альтернативну заміну м'ясу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ЗВИЧКА ГРИЗТИ НІГТІ

ДІАГНОСТИКА ЗДОРОВ’Я ПО НІГТЯХ

БІЛІ ПЛЯМИ НА НІГТЯХ – ЩО РОБИТИ?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News