Західні медики вирішили нагадати всім, як важливо стежити за зовнішнім виглядом, зокрема, за зовнішнім виглядом рук і нігтів. Зміни з шкірою і нігтьовими пластинами можуть бути симптомами серйозних, важких захворювань, повідомили фахівці на сторінках видання Huffington Post.

Медики проти того, щоб ставити якісь діагнози у зв’язку з тим, як змінився зовнішній вигляд рук і нігтів. Водночас фахівці припускають, що, знаючи деякі ознаки, можна запідозрити те чи інше захворювання, і не помилитися з діагнозом.
 
Експерти склали перелік ознак того, що зміни з видом шкіри рук і нігтів повинні насторожити і стати сигналом того, що пора до лікаря. У цей топ увійшли наступні симптоми:
 
Коричневі, чорні або сині плями під нігтями. Такі плями під нігтьовими пластинами можуть виникати через удар – в цьому випадку плями просто синці. Але подібні плями в деяких випадках виявляються ознаками акральної меланоми. Ще один показник меланоми – вузька чорна смужка, яка найчастіше виникає під нігтем великого пальця руки або ноги, вказують фахівці.
 
Набряки кистей і пальців рук. Вони можуть «говорити» про надлишок солі в харчуванні, але у складних випадках це ознаки гормональних порушень – краще пройти огляд у ревматолога і ендокринолога.
 
Шарування нігтів. Така неприємність як нігті, які шаруються часто виникає внаслідок нестачі вітамінів і білка. Але також нігті слабкі через порушення обміну речовин, захворювань печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту і репродуктивних органів, застерігають медики.
 
Хвилясті нігті. Нерівні нігтьові пластини часто сигналять про брак заліза, залізодефіцитної анемії. За словами фахівців, такі нігті нерідко бувають у людей з целіакією – непереносимістю глютену.

Читайте також:  Названо «нез'ясовне відчуття», яке здатне бути ранньою ознакою раку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ЗВИЧКА ГРИЗТИ НІГТІ

ДІАГНОСТИКА ЗДОРОВ’Я ПО НІГТЯХ

БІЛІ ПЛЯМИ НА НІГТЯХ – ЩО РОБИТИ?