Чай – смачний і корисний напій. Проте користь чаю багато в чому залежить про того , як його приготувати. Дізнайтеся більше про чай.

Чай – один з найпоширеніших напоїв , відомий людству з давніх-давен . Про цілющі властивості чаю відомо давно. Він зміцнює імунітет , допомагає в боротьбі із зайвими кілограмами (якщо його пити без цукру) , покращує діяльність серцево-судинної системи , а також допомагає підбадьоритися вранці .

Речовини, які містяться в чаї одночасно надають збудливу і заспокійливу дію на організм, тому підбадьорлива дія чаю не така виражена , як у кави .

У цій статті ми вам розповімо про те , яким повинен бути чай , щоб він приніс вам максимальну користь.

1 . Все добре, що в міру

Як відомо , корисним чи шкідливим той чи інший продукт робить доза . Навіть найкорисніший чай може нашкодити вам , якщо його вживати в необмеженій кількості. Лікарі рекомендують обмежитися 2 чашками міцного чаю на добу. Якщо ви віддаєте перевагу « слабкому » чаю , то можете собі дозволити 4 чашки.

2 . Пийте чай вчасно

Як вже згадувалося вище , чай надає на організм підбадьорливу дію. Такий ефект виявляється завдяки вмісту в чаї кофеїну. Тому чай не рекомендується вживати ввечері , оскільки в такому випадку можуть виникнути проблеми із засинанням . Якщо випити чай в першій половині дня , то кофеїн встигне повністю метаболізуватися , що допоможе вам швидше заснути.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
3 . Лимон чаю ворог

У чаї міститься велика кількість антиоксидантів , що благотворно впливають на організм людини. При покупці чаю звертайте увагу на його термін придатності. Чим свіжіший чай , тим більше в ньому міститься антиоксидантів. А ось звичка додавати в чай ​​лимон знижує цінність напою , оскільки лимон зменшує кількість антиоксидантів у чаї .

4 . В пакетиках або великолистовий ?

За якістю чай в пакетиках нічим не відрізняється від великолистового чаю. Листя чаю , призначеного для розфасовки в пакетики , сильно подрібнюється , що дозволяє його швидко заварювати . Вибираючи чай в пакетиках , звертайте увагу на чистоту коробки. Якщо вона брудна , в ній є чорний порошок , то , швидше за все , якість цього чаю дуже низька, і при його виробництві застосовуються різні добавки. Для того щоб целюлозний пакетик зберігав свою цілісність в окропі , то його при виробництві обробляють спеціальними синтетичними речовинами. У цьому зв’язку великолистовий чай більш корисний.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
5 . Скільки заварювати чай ?

Якщо чай заварювати дуже довго, то чайні поліфеноли і ефірні масла в ньому окислюються , через що псується смак і знижується поживна цінність напою. Якщо для заварювання використовується м’яка вода , то заварювати чай рекомендується не більше 5 хвилин. Для жорсткої води час заварювання збільшується до 7 хвилин. Якщо для заварки використовується чай низького сорту , то час заварювання необхідно збільшити вдвічі: 10 і 15 хвилин для м’якої й твердої води відповідно.

6 . Не пийте чай відразу після їжі

Якщо у вас є звичка пити чай відразу після їжі , то постарайтеся від неї позбутися. Вся справа в тому , що пиття після їжі суттєво уповільнює процес травлення , що в подальшому може призводити до порушення діяльності шлунково-кишкового тракту.

Пити зелений чай можна і після сніданку , і після обіду – це дуже корисний , підбадьорливий напій , багатий антиоксидантами і біологічно активними речовинами. Можна і з медом , але не додаючи його в окріп.

7 . Не заварюйте чай двічі

Багато хто з нас в цілях економії застосовують для заварки вже використаний пакетик чаю або використовують стару заварку . Така економія недоцільна , оскільки в такому чаї вже практично не залишається ніяких корисних речовин. Більш того , деякі сорти чаю через годину після заварки починають виділяти токсичні речовини , тому використовувати чай вдруге не рекомендується.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
8 . Температура води для чаю

Яка оптимальна температура води для заварювання чаю ? Тут все залежить від самого чаю. Наприклад , чорні сорти найкраще заварювати водою температурою 90 градусів за Цельсієм. Для зеленого чаю варто використовувати воду температурою 80-85 градусів. Для червоного і білого чаїв рекомендована температура води становить 60-70 градусів.

9 . Якщо з’явилася піна

Якщо при заварюванні чаю з’являється піна , то це вірна ознака того , що ви правильно заварили чай. Піну слід розмішати ложечкою , щоб вона увійшла у відвар . Якщо піна має неприємний запах , то можете її прибрати.

10 . Окріп чаю перешкода

Чай рекомендується заварювати у великих порцелянових чайниках , так щоб в заварку не потрібно було додавати окропу. Тому готуйте відвар потрібної міцності , і після декількох хвилин настоювання розливайте по чашках , не розводячи його окропом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСТЬ КОЖНОГО СОРТУ ЧАЮ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

КОРИСНІ ЗАПАХИ