Вважається, що від акне (вугрі, прищі), поширене захворювання шкіри, добре допомагає позбутися спеціальна маска з меду і кориці. Але чи так це насправді?

Акне з’являється через закупорку сальних залоз і підвищене вироблення шкірного сала, суміші жирів, які беруть участь у терморегуляції шкіри, а також виконують ряд інших корисних функцій. Це шкірне захворювання найчастіше спостерігається у підлітків, але може зачіпати людей будь-якого віку.

Акне буває в 95% хлопчиків у віці 16 років і у 83% дівчаток в цьому ж віці.

Деякі медичні препарати непогано справляються з лікуванням цього хронічного запального захворювання сальних залоз. Однак, у них часто містяться речовини, через які позбавляються вологи сусідні ділянки шкіри. Крім того, при терапії вугрової висипки і прищів часто використовують антибіотики. У результаті через це розвивається підвищена стійкість до бактерій, викликаючих це шкірне захворювання. Тому багато людей в боротьбі з акне вдаються до натуральних масок.

Одна з таких масок містить в складі мед і корицю. Вона добре заспокоює шкіру і непогано діє як очищаючий засіб, але при її використанні слід пам’ятати про деякі особливості.

У меді багато білка, амінокислот, вітамінів, мінералів та ферментів. Вже кілька тисяч років люди використовують мед в якості лікарського засобу при псоріазі, опіках, лупі, грибкових інфекціях. Його також додають в багато косметологічних засобів по догляду за шкірою.

мед і кориця для обличчя

Чому і корицю використовують для лікування акне?

Тому, що вони вбивають бактерії, що сприяють закупорці сальних залоз

Вчені давно виявили, що сприяють появі акне бактерії Propionibacterium acnes (P. acnes) та Staphylococcus epidermidis (S. epidermidis). Ці бактерії харчуються шкірним салом, в результаті чого закупорюються пори, що є головною причиною вугрової висипки і прищів.

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу

Хімічні властивості меду допомагають боротися з бактеріями, вони просто перестають розмножуватися.

Кориця також має антимікробні та протизапальні властивості. Так, згідно з новим дослідженням індійських учених, результати якого були опубліковані в журналі Journal of Pharmaceutical Science Invention, кориця може вбивати бактерії E. coli, Staphylococcus, і Candida albican. Вірніше, не сама кориця, а масло з неї.

Кориця володіє лікувальними терпкими властивостями, що добре для очищення і загоєння шкіри.

Раніше вчені тільки окремо вивчали корисні властивості меду і кориці, але ніколи не досліджували ці два продукти разом. Слід сказати, що проведені на даний момент дослідження не дають переконливих доказів ефективності використання меду і кориці при акне і прищах.

Так, новозеландські вчені з Медичного дослідницького інституту в Веллінгтоні в результаті дослідження нещодавно прийшли до висновку, що обробка лиця додатково медовим розчином після очищення антибактеріальним милом зменшило вугровий висип лише у 4 з 53 добровольців. Результат, прямо скажемо, не дуже вражаючий.

Але індійські учені в своїй статті, опублікованій в журналі Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine, стверджують, що в меді є ферменти, що створюють пероксид водню, який має антимікробні властивості.

Не всі види меду володіють антимікробними властивостями

Найбільш ефективний мед з точки зору антибактеріальних і протизапальних властивостей – це мед манука. У нього низький рівень pH і високий вміст цукру. Тобто якщо який-небудь мед відповідає цим вимогам, то він має хороші антимікробні властивості.

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

У статті, опублікованій в журналі Journal of Microbiology, Immunology, and Infection говориться, що певні види меду з Ірану мають практично такі ж антимікробні властивості, як і деякі антибіотики. Проте вчені відзначили, що вони не вивчали здатність меду знищувати бактерії P. acnes, що викликають прищі.

Мед і кориця досі добре не досліджено на предмет їх використання в якості засобу для догляду за шкірою.

кориця для обличчя

Як зробити маску для очищення з меду і кориці?

Деякі, використовуючи маску для обличчя з меду і кориці, залишають її на шкірі протягом 30 хвилин. Інші ж використовують суміш цих продуктів як пасту, змащуючи нею прищі та вугрі. Який метод краще – залежить від конкретної людини, від типу шкіри, від того, яка у нього проблема з шкірою.

Рецепт маски для обличчя з меду і кориці

  • Змішайте разом 2 столові ложки меду, 1 чайну ложку кориці. Повинна вийти пастоподібна речовина. Змастіть пастою руку, в якості тесту, – нанесіть трохи засобу на тильну сторону кисті. Зачекайте не менше 10 хвилин. Переконайтеся, що немає свербежу, почервоніння або запалення шкіри.
  • Якщо свербежу, почервоніння або запалення шкіри на руці немає, то тоді можна наносити маску на обличчя (чистим пальцем або ватним тампоном). Цю пасту наносять або на окремі прищики і вугри, або на все обличчя.
  • Через 30 хвилин слід обполоснути обличчя теплою водою. На ніч залишати таку маску на обличчі не можна. Не умивайтеся занадто гарячою водою.

Для маски найкраще використовувати чистий мед.

Найчастіше мед безпечний для нанесення на шкіру. Однак у деяких людей є на нього алергічна реакція (набряк, свербіж, кропив’янка). Кориця також може дратувати шкіру. Тому перед нанесенням на обличчя маски з цих продуктів обов’язково слід перевірити пасту на руці.

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

Важливо! Використовувати маску для обличчя з меду і кориці слід не частіше, ніж 1-2 рази в тиждень.

Нагадаємо, що існує багато різних натуральних засобів від прищів і вугрової висипки. Наприклад:

  • Масло чайного дерева: 5% розчин олії чайного дерева вбиває бактерії P. acnes і S. Epidermidis, які в основному і викликають акне.
  • Екстракт зеленого чаю: 2% розчин цього екстракту в деяких випадках помітно скорочує вугровий висип.
  • Альфа-гідроксикислоти (фруктові кислоти): Ці біологічні речовини містяться у фруктах, в цукровому очереті. Вони прочищають пори та сприяє росту клітин. Але слід знати, що такі біологічні речовини можуть підвищити чутливість шкіри. На основі їх роблять косметологічні креми.

На закінчення відзначимо, що проблема акне може оказатьсь набагато глибшою, ніж здається.

маска з медом і корицею від акне

Акне може прогресувати в більш важкі форми

  • Конглобатні вугри – це великі скупчення вузликів і кіст. Після конглобатної форми залишаються рубці і шрами.
  • Блискавичне акне – гостре запалення шкіри, при якому конглобатні вугри супроводжуються гарячкою, болем у животі і суглобах.
  • Множинні рубці на всій ураженій області.

В цьому випадку слід звернутися до дерматолога, який призначить більш сильні медичні препарати.

Автор: Віталій Максимов