Лущення долонь може бути викликано різними зовнішніми і внутрішніми факторами. При появі такого симптому потрібно звернутися до лікаря-дерматолога.

Чому лущаться руки

Лущення долонь – явище досить неприємне, особливо для представниць прекрасної статі. Наші руки більше за інші частини тіла схильні до зовнішнього впливу. У той же час лущення може бути викликане і внутрішніми причинами.

У жінок лущення долонь найчастіше викликано застосуванням побутової хімії та гігієнічних засобів, зокрема мила. Невідповідний миючий засіб, мило або гель можуть сильно дратувати шкіру долонь, викликаючи лущення. Дана проблема також може виникати внаслідок алергічної реакції на різні речовини, а також холод і ультрафіолетове випромінювання. У ряді випадків лущення долонь викликається інфекційними ураженнями шкіри, наприклад, паразитами (короста), скарлатину, грибковими ураженнями. Дане явище також може бути симптомом сифілісу.

Що стосується «внутрішніх» причин лущення долонь, то до них відносяться: гіповітаміноз, деякі захворювання внутрішніх органів, згадана алергія, а також прийом деяких ліків, які мають таку побічну дію. Лущення долонь може бути ознакою таких дерматологічних захворювань, як псоріаз, екзема і дерматит. Тому при появі такого симптому необхідно звернутися до лікаря-дерматолога.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading
Лікування лущення долонь

Для початку потрібно з’ясувати точну причину лущення долонь, після чого проводити відповідне лікування.

Якщо причина лущення долонь криється в частому контакті з побутовою хімією, то мити посуд, прати і проводити вологе прибирання слід тільки в гумових рукавичках. Хоча б двічі на день потрібно наносити жирний зволожуючий крем. Це допоможе зберегти шкіру пружною і вологою. Важливо берегти руки від переохолодження, і в морозну погоду потрібно обов’язково надягати рукавички.

Якщо лущення долонь виникає внаслідок контакту з яким-небудь подразником, вживання якого-небудь продукту харчування або внаслідок впливу сонячних променів, то хворому показано комплексне протиалергічне лікування. Призначаються антигістамінні препарати, а також проводиться десенсибілізуюча терапія. У випадку, коли алергічна реакція викликана токсичним отруєнням, то проводиться відповідна детоксикационная терапія. Як правило, в таких ситуаціях призначають сорбенти, такі як активоване голота, ентеросгель, білий вугілля та інші.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

При наявності різних дерматологічних захворювань (таких як дерматит, екзема, псоріаз та інші) хворому, крім антигістамінних засобів, призначаються і місцеві протизапальні препарати на основі глюкокортикоїдів.

Якщо лущення викликано інфекційним ураженням шкіри, то призначаються відповідні антибактеріальні (або антимікозні) препарати для усунення інфекційного агента.

При лущенні долонь лікарі, як правило, рекомендують своїм пацієнтам збагатити свій раціон харчування продуктами, що містять достатню кількість вітамінів А, В і Е. Це в першу чергу свіжа зелень, яловича печінка, жовті та червоні овочі та фрукти, каші, житній хліб, рослинне масло і бобові.

Як не допустити лущення шкіри долонь?

Якщо ви схильні до лущення шкіри долонь, то вам слід внести деякі корективи у свій спосіб життя. Лущення можна уникнути, якщо звести до мінімуму використання антибактеріального мила. А найкраще від мила зовсім відмовитися на користь м’яких очищувальних засобів з ефектом зволоження. Мити посуд і прибирати санвузол слід тільки в гумових рукавичках. Якщо ви погано переносите побутову хімію, то купуйте органічні гіпоалергенні миючі засоби.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри

Важливою профілактичною мірою є правильний догляд за шкірою рук. Користуйтеся поживними і зволожуючими кремами, а також спеціальними засобами, що захищають вашу шкіру від дії ультрафіолетових променів і холоду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛУЩЕННЯ ШКІРИ НА ОБЛИЧЧІ – ПРИЧИНИ І ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ

СУХА ШЕРШАВА ШКІРА: ЯК УСУНУТИ ПРОБЛЕМУ

КОНТАКТНИЙ ДЕРМАТИТ