Дослідження медиків із США показало: запій і зловживання спиртним далеко не завжди означають, що у людини алкоголізм. Висновок експертів на цей рахунок звучить парадоксально – виявляється, можна пити роками і все одно не бути хронічним алкоголіком.

Безперечно, вживання спиртного у великих кількостях аж ніяк не є нормою і до того ж загрожує серйозними негативними наслідками здоров’ю людини. Проте автори дослідження наполягають: реальність така, що 90 відсотків людей, які багато п’ють, насправді не страждають алкогольною залежністю. «Тобто, вони йдуть в запій напиваються не через те, що фізично не можуть жити без алкоголю», – пояснюють фахівці свою думку.
 
Про те, що зловживання спиртними напоями не обов’язково алкоголізм, повідомляє стаття в Medical Xpress. Наведені в ній дані говорять про те, що така теорія народилася у лікарів не випадково. Попередньо співробітниками Центру контролю і профілактики захворювань США були проаналізовані відомості, отримані в ході опитувань 2009, 2010 і 2011 років, що охопили собою 138 тисяч американців у віці 18 років і старше з усіх штатів США. Цей аналіз дозволив дослідникам з упевненістю заявити про те, що слід чітко розмежовувати поняття пияцтва і алкоголізму, тому що це далеко не одне і те ж.

«Більшість людей, що зловживають алкоголем – п’яниці, але не алкогозалежності», – підкреслюють експерти.

За словами фахівців, пияцтво визначається як перевищення норми випитого за раз алкоголю. Тобто, говорити про пияцтво можна, якщо жінка випиває вісім або більше алкогольних напоїв, а чоловік випиває п’ятнадцять або більше. Що стосується алкоголізму, то це вже не порушення норм, а хронічне захворювання, для якого характерні такі ознаки як регулярне зловживання спиртним і патологічна пристрасть до нього, що полягає в нездатності контролювати вживання алкоголю і відмовитися від випивки, незважаючи на очевидні проблеми з запоями.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, що станеться з організмом при повній відмові від кави

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ АЛКОГОЛІКІВ

ВЧЕНІ ЗРОЗУМІЛИ, ЧОМУ АЛКОГОЛІКАМ ТАК ВАЖКО ВІДМОВИТИСЯ ВІД СПИРТНОГО

КУРІННЯ І АЛКОГОЛІЗМ: ЗВ’ЯЗОК ВСТАНОВЛЕНО

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News