У День незалежності Америки не змогли встояти і розібрали систему охорони здоров’я США на частини. А Др. Олена Березовська, лікар-дослідник, акушер-гінеколог, засновник і керівник Міжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life), зібрала 22 факти про стан акушерства і гінекології в Сполучених Штатах з різних, але виключно достовірних джерел.

Олена Березовська співпрацює з North American Fetal Therapies Network (NAFTNet). Має додаткову сертифікацію в гінекологічній онкології, жіночій сексології, репродуктивній медицині, доказовій медицині, альтернативній медицині, нутриціології. В її активі також більше 200 сертифікацій акредитованих курсів по медицині провідних медичних шкіл Північної Америки, Канади і Європи. Член Товариства акушерів і гінекологів Канади (SOGC), Української медичної асоціації Північної Америки (UMANA), Federation of Medical Women of Canada (FMWC).

Отже, американська система охорони здоров’я є однією з найкращих у світі, проте вона має не тільки позитивні, але і негативні сторони. Багато американців самі не можуть розібратися в ній до кінця, тим більше, що постійно вносяться поправки в чинне медичне законодавство і приймаються нові закони. Що ж хорошого і поганого є в американській медицині?

У США 126 акредитованих медичних шкіл і 20 нових, які готують акушерів-гінекологів. 4.2% випускників медичних шкіл обирають спеціалізацію в акушерстві-гінекології.

За медичну допомогу у США потрібно платити, причому досить багато. Там немає безкоштовних медичних послуг, немає обов’язкового медичного страхування, хоча певні спроби в цьому напрямку були зроблені Бараком Обамою. Уряд бере на себе турботу лише про найбільш незахищені верстви населення, але, як правило, не в повному обсязі. Дітям до 18 років призначається медична страховка у багатьох штатах, якщо вони підпадають під вимоги, засновані на загальному доході сім’ї.

4 208 викладача акушерства і гінекології на медичних факультетах (53% жінки). Більш 35.5 тисяч практикуючих акушерів-гінекологів (58.7% – жінки).

У Сполучених Штатах є державне і приватне медичне страхування. У чому відмінність?

медицина в сша

Державне страхування в США

Американцям пропонують три види державної медичної страховки: Medicaid, Medicare і Veteran Health Administration.

Страховка Medicaid, затверджена в 1965 році президентом Ліндоном Джонсоном, надається людям і сім’ям з низьким доходом, дітям і вагітним жінкам без страховки. Вона видається державою і діє в будь-якому штаті. Її оплачує федеральний уряд і штат. Фінансується вона за рахунок податків на заробітну плату з працівників і роботодавців. Зрештою таку страховку видає той чи інший штат. Якщо людина переїжджає в інший штат, їй потрібно на новому місці знову отримати Medicaid, а це дуже тривалий процес (потрібно багато різних документів).

6% фахівців змінює місце роботи щорічно, 10% – 1-2 рази на 10 років.

Великим плюсом страховки Medicaid є те, що багато лікарень її приймають. Мінус в тому, що приватні лікарі її не визнають. Ще один мінус полягає в тому, що поки пенсіонери самі не витратять певну суму на медикаменти, страховка навіть не включається, і хворі не можуть дозволити собі лікування.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри

Medicaid повністю покриває нетривале лікування в лікарні, а відвідування лікарів – тільки на 80%.

Медична страховка Medicare теж з’явилася в 1965 році. Вона призначена для пенсіонерів (люди, які досягли 65-річного віку) та інвалідів. У 2004 році її мали понад 42 млн. американців. Цю програму фінансують за рахунок податків на заробітну плату, внесків та оподаткування допомоги по соціальному забезпеченню. Страховка покриває нетривале лікування в лікарні, а також більшу частину вартості візитів до лікарів.

Veteran Health Administration є військовою медичною страховкою. Її одержують військовослужбовці та члени їх сімей, армійські ветерани. Володарі цього поліса мають право лікуватися тільки у військових госпіталях або у лікарів, у яких підписано контракт з Пентагоном.

Середній борг випускників за отримання медичної освіти та спеціальності становить 180-200 тисяч доларів. А середній заробіток акушера-гінеколога – 330 тисяч доларів в рік. Сімейний лікар і уролог, практикуючі гінекологію і акушерство отримують 100 тисяч доларів в рік.

медицина в сша

Приватне страхування в США

В Америці приватну медичну страховку може оплачувати як сам громадянин, так і його роботодавець (студенти в коледжах і університетах теж страхуються). Як правило, для роботодавців медичні поліси коштують дешевше, так як вони купують їх оптом.

Зазвичай американські роботодавці оплачують лише частину вартості страховки, а решту виплати повинен забезпечити працівник. Мінус такого страхування полягає в тому, що на новому місці роботи завжди потрібно укладати нову страховку, а в ній, на жаль, не враховуються вже виявлені хвороби.

Вартість приватного медичного поліса вираховується, виходячи з рівня ризику, що страхується. Страховики навіть враховують спадковість, вживання алкоголю і тютюну, і через це вартість поліса помітно збільшується.

Рівень всіх кесаревих розтинів у США – 32 %. Пік всіх пологів припадає на ранкові години і середину дня. Пологи у вихідні (субота і неділя) частіше виникають пізно ввечері або рано вранці. Пік пологів протягом дня спостерігається в 8 годин ранку (6.3%). А спонтанні природні пологи частіше бувають між 11 годиною вечора і 7 годиною ранку.

Амбулаторна медична допомога

Амбулаторну медичну допомогу американці отримують у сімейного лікаря. Він оглядає пацієнта і якщо є така необхідність, відправляє його до вузьких спеціалістів. У США сімейна медицина була визнана окремою спеціалізацією в 1969 році. Кожен сімейний лікар повинен через певний час (7-10 років) підтверджувати свою кваліфікацію. Щороку американці здійснюють понад 208 млн. візитів до сімейних лікарів.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

Згідно з прогнозами, до 2020 року в Сполучених Штатах буде спостерігатися значна нестача сімейних лікарів. Так, в 2006 році в цій країні налічувалося понад 100 тисяч сімейних лікарів, а до 2020 року, щоб задовольнити зростаючий попит, їх має бути вже понад 139 тисяч. Але зараз щорічно з’являється тільки приблизно 2 200 нових сімейних лікарів (таку статистику свого часу оприлюднила Американська академія сімейних лікарів).

Чому ж випускники американських медичних вузів неохоче стають сімейними лікарями? Головна проблема в зарплаті. В Америці сімейний лікар заробляє непогано, але помітно менше, ніж лікарі інших спеціальностей. При цьому потрібно пам’ятати, що випускникам медичних американських вузів доводиться довго виплачувати дуже великі кредити, які вони брали на своє навчання. Тому вони вибирають більш високооплачувані медичні спеціальності, і тому в США недостатньо сімейних лікарів.

У лікарняних умовах у США народжує 98% жінок. У рік з’являється на світ майже 4 млн. маленьких американців. Рівень народжуваності становить 12.5 на 1000 населення.

про стан акушерства і гінекології США

Стаціонарна медична допомога

Стаціонарну медичну допомогу в США надають в лікарнях (клініках), які бувають державними, приватними і благодійними. В них приймають пацієнтів тільки в тому випадку, якщо вони серйозно хворі. У лікарні потрапляють за направленням сімейного лікаря або відділення невідкладної медицини.

Щорічно в американських лікарнях лікують понад 40 млн. чоловік, що коштує близько 390 млн. доларів. 63% цих витрат покриваються страхуванням Medicare і Medicaid.

Невідкладна медична допомога

У багатьох американських приватних і муніципальних лікарнях є відділення невідкладної медичної допомоги. Фахівці, що працюють там, і роблять термінову медичну допомогу американцям.

В американській машині «швидкої допомоги» крім водія знаходиться тільки парамедик (спеціально навчений санітар), який повинен надати хворому першу практичну допомогу і якомога швидше доставити його в лікарню. Через 1-2 тижні після виклику «швидкої допомоги» хворому приходить рахунок на її послуги. Більшу частину суми покриває страховка (якщо, звичайно, вона у хворого є).

Рівень народжуваності (плідності) – 62.9 пологів на 1000 жінок віком 15-44 роки. Але він падає на 1% на рік за рахунок збільшення жінок, які вагітніють та народжують після 30 років. З низькою вагою з’являється на світ 8% малюків. І рівень народжуваності також падає приблизно на 1% в рік.

Медицина США

Політика в системі охорони здоров’я та реформа Обами

За політику в системі охорони здоров’я в США на федеральному рівні відповідає Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб. Його щорічний бюджет складає понад 900 млрд. доларів. Воно має декілька підрозділів, головними з яких є Служба охорони громадського здоров’я та Управління фінансування медичної допомоги. Ці департаменти активно спостерігають за системою медичної допомоги та реалізацією різноманітних соціальних програм, контролюють медичні дослідження і багато іншого.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

У деяких американських державних установах також несуть відповідальність за охорону здоров’я, але тільки при реалізації конкретних програм або в певних питаннях.

40.2% вагітних жінок не перебуває у шлюбі.

У 2010 році в Сполучених Штатах з ініціативи екс-президента Барака Обами почалася реформа охорони здоров’я, прозвана американцями «Обамакер» (Obamacare). Вона передбачала обов’язкову медичну страховку для всіх громадян і осіб, які постійно проживають в США (її купували через сайт), страховим компаніям заборонялося відмовляти в страхуванні хронічно хворим та вагітним жінкам, дітям дозволялося користуватися страховками батьків до 26 років. У підсумку уряд збільшив субсидії на придбання медичних полісів, а американський середній клас був змушений платити більше грошей за медичну страховку, в якій до того ж зменшилася кількість послуг, які нею покриваються.

Рівень передчасних пологів близько 10%.

Ця реформа охорони здоров’я піддалася серйозній критиці. Молоді американці не розуміли, навіщо їм потрібно витрачати гроші на медичні послуги, якими вони не користуються. Крім того, нові медичні поліси коштували дорожче. У результаті новий президент США Дональд Трамп зумів скасувати Obamacare в травні поточного, 2017 року Палата представників Конгресу США проголосувала за його скасування. Тепер американцям запропонують нову систему медичного страхування. Що з цього вийде – покаже час.