Існує кілька різновидів нежиті. І лікуються вони , незважаючи на схожість симптомів , по-різному. Як визначити ?

Частіше всього зустрічаються інфекційний та алергічний риніт (так мовою медицини називають нежить) . Викликаються вони різними причинами , але невеликий аналіз дозволить цілком самостійно встановити який саме вид нежиті у вас . Отже, спробуємо розібратися.

Інфекційний нежить

Цей вид нежиті зазвичай супроводжується різними інфекціями дихальних шляхів і може бути бактеріальним, вірусним і мікотіичним , тобто , викликаним розвитком грибкової флори. Так , звичайний гострий нежить звичайне явище при грипі , ГРЗ , дифтерії , скарлатині , кору та ін.

Для інфекційного нежитю характерно поступове наростання , при цьому відзначають закладеність носа , чхання , виділення з носа ( гнійні або водянисті) . Крім того відзначаються й інші симптоми основного захворювання – це підвищення температури , головний біль , біль у м’язах та ін. А при деяких видах ГРЗ , наприклад , при аденовірусній інфекції може бути почервоніння очей.

Одна з основних характеристик даного виду нежиті – його тривалість близько 7-10 днів. Однак при відсутності лікування інфекційний риніт може перейти в хронічну форму і тривати довгий час. Якщо ви все ще сумніваєтеся і захочете зробити шкірні проби на алерген , то якщо нежить дійсно має інфекційну природу , то проби виявляться негативними.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

І ще . Гострий нежить у своєму розвитку зазвичай «проходить» три стадії. І коли в черговий раз ви зіткнетеся з цією хворобою , то можете відстежити всі три на власному , як кажуть , носі.

Тривалість першої стадії від декількох годин до доби , при цьому в носі відчувається печіння , сухість , свербіж . Ці симптоми можуть також відзначатися в глотці і гортані. Температура тіла в цей час може підвищуватися , а може залишатися нормальною.

На другій стадії з’являється роздратування і почервоніння шкіри у ніздрів , носове дихання ускладнене . З’являється зовнішнє відокремлюване – світле і прозоре . Одночасно з цим порушується або повністю припиняється сприйняття запахів. Сон хворого неспокійний, через постійне дихання через рот в глотці відчувається сухість .

Третя стадія характеризується поступовим одужанням. Закладеність носа зменшується , дихати стає легше , зменшуються головні болі , а відокремлюване вже не так рясно і набуває слизисто-гнійного вигляду. Як було сказано , на все про все зазвичай йде тиждень , але якщо інфекційний нежить затягнувся , то потрібно терміново починати його лікувати , оскільки в цьому випадку мова може йти про різні ускладненнях .

Алергічний нежить

Цей вид нежиті з’являється під впливом будь-якого алергену. Це може бути що завгодно : пилок рослин , побутова хімія , домашній пил , шерсть тварин. Фахівці відзначають , що число страждаючих алергічним ринітом зростає з кожним роком. Сьогодні за різними даними приблизно до 20 % дорослого населення мають діагноз « алергічний риніт ».

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Якщо ви підозрюєте , що характер вашого нежитю саме алергічний , то зверніть увагу на наступні симптоми: розвивається цей вид нежиті дуже швидко , але загальний стан при цьому не змінюється (відсутні інші симптоми , які характерні для інфекційного нежиті) . Основним симптомом є рясні водянисті виділення з носа , а в переважній більшості випадків одночасно з нежиттю з’являється кон’юнктивіт очей.

Що стосується порушень сну , то тут не можна сказати однозначно: при легких формах сон може бути нормальним , а при середніх і важких порушення сну вже з’являються.

Характерно , що з’являється цей вид риніту при контакті з яким-небудь алергеном (ви можете про нього знати , якщо це не вперше або зіткнутися з ситуацією в перший раз) . Кількість пацієнтів , відзначають лікарі – алергологи , різко зростає в період цвітіння рослин. І ще одна характерна особливість: як тільки буде усунений алерген , алергічний риніт відразу ж зникне . Але при появі цього дратівливого чинника , знову з’явиться.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

І знову-таки якщо ви все ще сумніваєтеся , зверніться до алерголога і зробіть шкірні проби на алерген. Якщо нежить носить алергічний характер , вони виявляться позитивними .

Якщо ви все-таки виявили , що страждаєте саме цим видом риніту , то не радимо його ігнорувати.

По-перше , з часом кількість алергенів може збільшитися ( при відсутності лікування ) швидше за все так і буде і розвинеться поліаллергія , тобто , алергічна реакція на різні види алергенів. По-друге , алергічний нежить , який визначається як запалення слизової оболонки носової порожнини , розпочавшись у верхніх дихальних шляхах , стане поступово спускатися в нижні відділи дихальної системи , а це загрожує розвитком бронхіальної астми. Ну , і , по-третє , якість життя людини, яка постійно відчуває подібного роду неприємності , різко падає.

Крім особистого дискомфорту , такий страждалець , хоча і викликає співчуття у оточуючих , може з часом , викликати також їх роздратування і німе запитання : «І коли він, нарешті , почне лікуватися! ». Так що не затягуйте , тим більше , що існує безліч методів лікування алергічного риніту , а також своєчасне заходи попередження його симптомів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД НЕЖИТЮ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗАКЛАДЕНИЙ НІС?