Пробіжки в холодну пору року не принесуть вам ніяких проблем , якщо дотримуватися деяких простих рекомендацій .

Всім відомо , яку користь приносить організму біг. Люди , які хоча б кілька місяців регулярно займалися пробіжками , вже не відмовляться від цього заняття , так як на собі відчувають всі його принади . Але якщо навесні і влітку погода дозволяє нам без проблем займатися спортом на свіжому повітрі , то в холодну пору пробіжки на вулиці стають справжньою проблемою. Як же бути любителям побігати підтюпцем у морозний день? На щастя , бігати можна і в холодну пору року , потрібно лише дотримуватися деяких правил , про які мова піде далі .

Правильна розминка

У холодну осінню та зимову погоду традиційну розминку перед бігом слід проводити не на вулиці , а в теплому приміщенні. Попередня розминка будинку дозволить вам швидко розігріти м’язи у всьому тілі при сприятливому для організму температурному режимі. Таким чином , на вулицю ви вийдете добре розігрітим і з гнучкими суглобами , що дозволить вам відразу приступити до активної фізичної роботи .

Одягайте багатошаровий одяг

При виборі спортивного одягу керуйтеся правилом : пара тонких шарів одягу краще захистить ваше тіло від холоду , ніж один товстий шар. Зокрема , сучасні високотехнологічні матеріали дозволяють спортсменові навіть в морозну погоду одягати порівняно немасивний одяг , в якому не відчувається ніякого дискомфорту.

Перший шар одягу – це «дихаюча» нижня білизна ( в зимовий час року – утеплена білизна ) . Поверх білизни слід одягнути теплоізолюючий одяг : светри , толстовки , реглани , розраховані на відповідну температуру. І , нарешті , третій шар – це куртка або вітровка , що захищає ваше тіло від вітру та опадів .

Уникайте обморожень

Як відомо , найбільше схильні до обмороження пальці рук , ніс і вуха. Розминка перед бігом допоможе поліпшити циркуляцію крові в цих місцях , а використання рукавичок , шарфів і шапок вбережуть вас від обморожень . Так що в морозну погоду будьте пильні і не полінуйтеся надіти всі перераховані вище види одягу .

Правильно вибираємо взуття

При заняттях бігом надзвичайно важливо правильно підібрати для себе взуття . Якщо мова йде про осінніх і зимових пробіжках , то важливо , щоб кросівки були з одного боку теплими і в той же час – дихаючими . Вибирайте взуття з потужним протектором для кращого зчеплення із землею. Це важливо . Оскільки в зимовий час року завжди є ризик посковзнутися .

Ще одна важлива порада, що стосується вибору правильного взуття : для зимових пробіжок завжди беріть кросівки на 1-1,5 розміри більше. Важливо , щоб у взутті зберігався невеликий повітряний прошарок для збереження тепла . Якщо ж кросівки будуть щільно прилягати до стоп , то в такому випадку ноги швидко замерзнуть .

Як потрібно харчуватися ?

Якщо ви практикуєте тривалі пробіжки , то доцільно брати з собою калорійні закуски , наприклад , сухофрукти , енергетичні гелі , злакові батончики та інші подібні продукти. Важливо , щоб продукт був невеликого розміру ( щоб не « набивати » шлунок під час тренування ) і в той же час досить калорійним для угамування почуття голоду.

Що стосується звичайних прийомів їжі спортсмена , то вони повинні бути досить калорійними для забезпечення організму необхідною енергією , левова частка якої витрачається на тренуваннях. Однак від « швидких » вуглеводів краще відмовитися і ввести в раціон харчування продукти , що містять велику кількість « повільних » вуглеводів , наприклад каші , висівки.

Не забувайте про воду

У осінній і зимовий час року ми набагато рідше відчуваємо почуття спраги. Проте , організму вода необхідна в будь-який час року , а спортсменам її необхідно пити у великих кількостях , оскільки значна частина вологи втрачається під час тренувань. Щоб уникнути зневоднення пийте воду маленькими ковтками. Бажано це робити як під час , так і після тренування.

Не дихайте ротом !

Дихати ротом не рекомендується в незалежності від пори року , але восени і взимку ротове дихання ще більш небезпечно , ніж влітку. Вдихаючи ротом холодне повітря , ви ризикуєте застудити бронхи і легені. Тому уважно стежте за своїм диханням. Під час тренувань вдихайте носом , а видихайте ротом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВНІ ТЕХНІКИ ПРАВИЛЬНОГО БІГУ

БІГ ЧИ ХОДЬБА: ЩО КРАЩЕ?

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПРОБІЖКИ