Фахівці з Іспанського товариства внутрішніх хвороб рекомендують вживати в їжу при анемії вівсянку, сочевицю, сушений інжир, ківі та інші продукти. Про це повідомляє видання La Gaceta.

Анемія проявляється у вигляді неприємних симптомів, таких як втома, задишка, зниження працездатності, погіршення в стані шкіри, волосся і нігтів.

«Це лише деякі з ефектів, що викликаються анемією, дуже поширеною сьогодні серед різних поколінь. Анемія-це стан, при якому в крові кількість еритроцитів або гемоглобіну нижче нормального рівня», – нагадали експерти Іспанського товариства внутрішніх хвороб, які виступили в Національному Інституті серця, легенів і крові в США.

У раціоні тих людей, які страждають на анемію, а також тих, хто хоче уникнути втрати сил і енергії, повинні бути присутніми певні продукти, вважають іспанські медики. За їх словами, ці продукти допомагають підтримувати в організмі потрібну концентрацію заліза, відповідального за синтез гемоглобіну – білка, який забезпечує транспортування кисню з кров’ю до тканин.

Вівсянка. 100 грамів вівсянки дають до 4,7 мг заліза, що перевершує вміст заліза в м’ясі (3 мг). Чашка вівсянки на сніданок може покрити до 60% добової потреби організму в залізі.

Сушений інжир. П’ять штук можуть забезпечити 10% денної норми заліза.

Ківі. Ківі іспанські медики рекомендують їсти через високий вміст вітаміну С: 98 мг на 100 грамів. Цей вітамін сприяє засвоєнню заліза.

Сочевиця. Її вживання забезпечує організм поживними речовинами, такими як фолати і мідь. Для організму вони хороші союзники, що роблять засвоєння заліза з їжі більш повноцінним.

Пивні дріжджі. Крім заліза, пивні дріжджі містять багато білка, а також всі вітаміни групи В.

Місо. Традиційна для японської кухні паста з соєвих бобів також включає в себе злаки (рис, ячмінь, пшениця) і морську сіль. Однією з переваг місо є її висока концентрація заліза: 7,1 мг заліза на 100 грамів. Відзначимо, що чоловікам рекомендується вживати в день до 10-12 мг заліза, а жінкам – до 10-30 мг.

Фісташки. Вони заслужено входять в список кращих продуктів проти анемії: в 100 грамах фісташок міститься 6,78 мг заліза і 1,2 мг міді, яка сприяє його кращому засвоєнню.

Червоний буряк. За словами медиків, залізо в буряках (1,8 мг на 100 грамів) доповнюється дуже суттєвою концентрацією вітаміну С (30 мг / 100 г), що робить цей продукт ефективним бар’єром проти слабкості, викликаної втратою еритроцитів в крові.

Продукти з вітаміном В12 і фолієвою кислотою. Найчастіше хороший кровообіг залежить не від рівня заліза, а від вмісту фолієвої кислоти і вітаміну B12, які також називають кровотворними вітамінами. В12 підтримує процес ділення еритроцитів, необхідний для циркуляції кисню в організмі. Постійна циркуляція кисню забезпечує функціонування всіх критичних процесів в організмі.

  • Продукти з вітаміном B12: яйця, сир і молочні продукти, Морепродукти, індичка, яловича печінка та інші субпродукти.
  • Продукти з фолієвою кислотою: нут, сочевиця і горох, яловича печінка, броколі, паростки квасолі.