Професор політики здорового способу життя в Університеті Стерлінга Лінда Баулд розповіла, що 40 відсотків випадків захворювання раком можна уникнути, якщо скорегувати раціон і спосіб життя в цілому.

Так, дуже сильно організму шкодить вживання алкоголю, особливо на ніч. Алкоголь пов’язують з раком грудей, печінки, кишечника, рота і горла, шлунка.

За даними Всесвітнього фонду досліджень раку (WCRF), ожиріння веде до розвитку раку шлунка, провокує рак грудей, матки, печінки, простати і підшлункової залози. Вага слід обов’язково привести в норму.

Крім того, надмірна вага може стати причиною цукрового діабету, захворювань серцево-судинної системи, органів травлення.

Розвитку раку кишечника і шлунка схильні любителі м’яса. Лікарі рекомендують вживати не більше 70 грамів червоного м’яса в день.

Корисні для профілактики захворювання багаті клітковиною овочі і фрукти.

Експерти підкреслюють, що фізична активність протягом мінімум півгодини в день знижує ризик розвитку онкології.

Таким чином, необхідно відмовитися від алкоголю, нормалізувати вагу, знизити вживання м’яса, їсти більше клітковини і більше рухатися, зазначає Баулд.

Відомо, що онкологія залишається однією з головних причин смертності людей у всьому світі, але на ранніх стадіях успішно лікується.

Раніше повідомлялося, що самим смертельним онкозахворюванням вважається рак стравоходу. Від нього протягом року з життя йдуть 59% пацієнтів. Другим за кількістю летальних випадків вважається рак легенів. Від нього за рік помирають 49% хворих.

Лікарі назвали симптоми, властиві одночасно багатьом видам онкологічних захворювань. Це, в першу чергу, непояснена різка втрата ваги і хронічна втома, яка не проходить навіть після повноцінного відпочинку.