Сучасна проктологія пропонує ефективні ліки і щадні безболісні оперативні методи для лікування геморою.

Геморой є найпоширенішим захворюванням прямої кишки, яке розвивається поступово. Підхід до лікування залежить від стадії розвитку геморою.

Консервативні методи лікування

Застосовують місцеві лікарські препарати (ректальні свічки і мазі від геморою). Для підвищення їх ефективності всередину приймають засоби, що поліпшують тонус венозних судин і запобігають тромбоутворенню.

Ліки радикально не лікують від геморою, але зменшують неприємні симптоми, стримують появу ускладнень і розвиток хвороби. Дотримання рекомендацій лікаря щодо профілактики рецидивів геморою після прийому ліків дозволяє уникнути оперативного лікування.

Напівхірургічні операції

Це малотравматичні методи, які переносяться пацієнтами досить легко.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії

Під час склеротерапії в гемороїдальний вузол вводиться речовина, яка сприяє склеюванню стінок кавернозних судин. В результаті вузол припиняє існування. Метод застосовується на I стадії геморою.

На I-II стадії геморою ефективний метод впливу екстремальними температурами (кріодеструкція або фокусна інфрачервона коагуляція), в результаті гемороїдальні вузли піддаються некрозу. Найчастіше необхідно кілька сеансів лікування. Недоліки – високий ризик рецидиву і ускладнень.

Лікування вузлів за допомогою латексних кілець на увазі, що на підставу вузла надягають кільця. У підсумку припиняється харчування вузла і відбувається його некротизація.

На III-IV стадіях геморою ці методи можуть використовуватися для підготовки до виконання радикальної операції.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії
Радикальні операції

Найбільш поширена операція Лонго. При операції січуть ділянку слизової оболонки прямої кишки вище гемороїдального вузла. Застосовується тільки на I-II стадіях.

Операція висічення вузлів – класична операція з видалення геморою. Виконується під загальним наркозом, вважається травматичною. Виправдана у випадках великих вузлів, ризику кровотечі, при наявності захворювань прямої кишки.

Найбільш сучасним методом лікування геморою вважають трансанальну гемороїдальну деартерізацію. У ході 30-хвилинної безболісної операції перетинається артерія, яка постачає кров’ю збільшений вузол. Метод ефективний при всіх стадіях геморою.

Лікування геморою на будь-якому етапі повинно супроводжуватися профілактикою запорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
УСКЛАДНЕННЯ ГЕМОРОЮ

ЯК ЛІКУЮТЬ ГЕМОРОЙ?

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії

ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ