Сучасна проктологія пропонує ефективні ліки і щадні безболісні оперативні методи для лікування геморою.

Геморой є найпоширенішим захворюванням прямої кишки, яке розвивається поступово. Підхід до лікування залежить від стадії розвитку геморою.

Консервативні методи лікування

Застосовують місцеві лікарські препарати (ректальні свічки і мазі від геморою). Для підвищення їх ефективності всередину приймають засоби, що поліпшують тонус венозних судин і запобігають тромбоутворенню.

Ліки радикально не лікують від геморою, але зменшують неприємні симптоми, стримують появу ускладнень і розвиток хвороби. Дотримання рекомендацій лікаря щодо профілактики рецидивів геморою після прийому ліків дозволяє уникнути оперативного лікування.

Напівхірургічні операції

Це малотравматичні методи, які переносяться пацієнтами досить легко.

Під час склеротерапії в гемороїдальний вузол вводиться речовина, яка сприяє склеюванню стінок кавернозних судин. В результаті вузол припиняє існування. Метод застосовується на I стадії геморою.

На I-II стадії геморою ефективний метод впливу екстремальними температурами (кріодеструкція або фокусна інфрачервона коагуляція), в результаті гемороїдальні вузли піддаються некрозу. Найчастіше необхідно кілька сеансів лікування. Недоліки – високий ризик рецидиву і ускладнень.

Лікування вузлів за допомогою латексних кілець на увазі, що на підставу вузла надягають кільця. У підсумку припиняється харчування вузла і відбувається його некротизація.

На III-IV стадіях геморою ці методи можуть використовуватися для підготовки до виконання радикальної операції.

Радикальні операції

Найбільш поширена операція Лонго. При операції січуть ділянку слизової оболонки прямої кишки вище гемороїдального вузла. Застосовується тільки на I-II стадіях.

Операція висічення вузлів – класична операція з видалення геморою. Виконується під загальним наркозом, вважається травматичною. Виправдана у випадках великих вузлів, ризику кровотечі, при наявності захворювань прямої кишки.

Найбільш сучасним методом лікування геморою вважають трансанальну гемороїдальну деартерізацію. У ході 30-хвилинної безболісної операції перетинається артерія, яка постачає кров’ю збільшений вузол. Метод ефективний при всіх стадіях геморою.

Лікування геморою на будь-якому етапі повинно супроводжуватися профілактикою запорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
УСКЛАДНЕННЯ ГЕМОРОЮ

ЯК ЛІКУЮТЬ ГЕМОРОЙ?

ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ