Геморой – серйозне захворювання, яке потребує негайного лікування. Сьогодні з гемороєм борються різними методами.

Імовірні причини геморою

З роками геморой стає все більш поширеним захворюванням. З кожних 1000 чоловік дорослого населення від цієї хвороби страждає 120.

Низкою відомих вчених висуваються гіпотези, згідно з якими провідними факторами у розвитку геморою є гемодинамічний та м’язово-дистрофічний. Гемодинамічний фактор у патогенезі геморою зводиться до порушення роботи судин, через що здійснюється інтенсивний приплив артеріальної крові, при цьому відтік крові по кавернозним венах сповільнюється, що і призводить до розширення останніх.

Також деякі дослідники вважають, що геморой розвивається на тлі дистрофічних процесів в подовжному м’язі підслизового шару в прямій кишці. Спочатку гемороїдальні вузли утримуються специфічним фіброзно-м’язовим каркасом, однак у випадку, коли вузли збільшуються, то вони зміщуються, і в кінцевому підсумку можуть випадати з анального отвору. Саме так пояснюється той факт, що геморой поширений у осіб, що зазнають важкі фізичні навантаження.

Клінічна картина геморою

Найпоширенішим симптомом при геморої є кровотеча, яка турбує більше половини всіх хворих. Другим за поширеністю симптомом є випадання гемороїдальних вузлів із прямої кишки. У деяких випадках відзначаються дискомфорт в анальному каналі, свербіж, а також виділення слизу під час дефекацій.

Іноді під виглядом геморою можуть протікати інші захворювання прямої кишки, наприклад колоректальний рак або поліпи прямої кишки. У цьому зв’язку при існуючих симптомах захворювання необхідно проведення всіх необхідних діагностичних процедур для виключення інших можливих захворювань.

Лікування геморою

В залежності від стадії захворювання і його тяжкості лікар вибирає відповідну тактику лікування. На сьогоднішній день застосовується консервативне лікування, малоінвазивні способи лікування, а також оперативне втручання. Як правило, до хірургічних методів лікування лікарі вдаються тільки на останніх стадіях розвитку захворювання, коли інші способи лікування не надають потрібної дії.

Останнім часом все більш популярними стали малоінвазивні методики, які можна проводити в амбулаторних умовах. До них відносяться склеротерапія, електро-та фотокоагуляція, лікування латексними кільцями і інші методики.

Консервативне лікування геморою

лікування гемороюМабуть, найпоширенішим методом лікування геморою є консервативне лікування із застосуванням препаратів, що діють на місцевому та загальному рівні. Для загального лікування захворювання застосовуються препарати з флеботропною дією. Таке лікування проводиться для підвищення тонусу вен, поліпшення в них кровотоку, а також для поліпшення мікроциркуляції в кавернозних тільцях.

Місцеве лікування необхідне для усунення больового синдрому, що виникає при геморої, а також ліквідації запальних процесів, тромбозу гемороїдальних вузлів і кровотеч. Саме препарати місцевої дії вважаються найбільш ефективними для лікування геморою, так як вони діють безпосередньо в місці запального процесу. Це істотно підвищує ефективність лікування та дозволяє прискорити процес одужання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТАДІЇ ГЕМОРОЮ

УСКЛАДНЕННЯ ГЕМОРОЮ