Геморой – серйозне захворювання, яке потребує негайного лікування. Сьогодні з гемороєм борються різними методами.

Імовірні причини геморою

З роками геморой стає все більш поширеним захворюванням. З кожних 1000 чоловік дорослого населення від цієї хвороби страждає 120.

Низкою відомих вчених висуваються гіпотези, згідно з якими провідними факторами у розвитку геморою є гемодинамічний та м’язово-дистрофічний. Гемодинамічний фактор у патогенезі геморою зводиться до порушення роботи судин, через що здійснюється інтенсивний приплив артеріальної крові, при цьому відтік крові по кавернозним венах сповільнюється, що і призводить до розширення останніх.

Також деякі дослідники вважають, що геморой розвивається на тлі дистрофічних процесів в подовжному м’язі підслизового шару в прямій кишці. Спочатку гемороїдальні вузли утримуються специфічним фіброзно-м’язовим каркасом, однак у випадку, коли вузли збільшуються, то вони зміщуються, і в кінцевому підсумку можуть випадати з анального отвору. Саме так пояснюється той факт, що геморой поширений у осіб, що зазнають важкі фізичні навантаження.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії
Клінічна картина геморою

Найпоширенішим симптомом при геморої є кровотеча, яка турбує більше половини всіх хворих. Другим за поширеністю симптомом є випадання гемороїдальних вузлів із прямої кишки. У деяких випадках відзначаються дискомфорт в анальному каналі, свербіж, а також виділення слизу під час дефекацій.

Іноді під виглядом геморою можуть протікати інші захворювання прямої кишки, наприклад колоректальний рак або поліпи прямої кишки. У цьому зв’язку при існуючих симптомах захворювання необхідно проведення всіх необхідних діагностичних процедур для виключення інших можливих захворювань.

Лікування геморою

В залежності від стадії захворювання і його тяжкості лікар вибирає відповідну тактику лікування. На сьогоднішній день застосовується консервативне лікування, малоінвазивні способи лікування, а також оперативне втручання. Як правило, до хірургічних методів лікування лікарі вдаються тільки на останніх стадіях розвитку захворювання, коли інші способи лікування не надають потрібної дії.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії

Останнім часом все більш популярними стали малоінвазивні методики, які можна проводити в амбулаторних умовах. До них відносяться склеротерапія, електро-та фотокоагуляція, лікування латексними кільцями і інші методики.

Консервативне лікування геморою

лікування гемороюМабуть, найпоширенішим методом лікування геморою є консервативне лікування із застосуванням препаратів, що діють на місцевому та загальному рівні. Для загального лікування захворювання застосовуються препарати з флеботропною дією. Таке лікування проводиться для підвищення тонусу вен, поліпшення в них кровотоку, а також для поліпшення мікроциркуляції в кавернозних тільцях.

Місцеве лікування необхідне для усунення больового синдрому, що виникає при геморої, а також ліквідації запальних процесів, тромбозу гемороїдальних вузлів і кровотеч. Саме препарати місцевої дії вважаються найбільш ефективними для лікування геморою, так як вони діють безпосередньо в місці запального процесу. Це істотно підвищує ефективність лікування та дозволяє прискорити процес одужання.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТАДІЇ ГЕМОРОЮ

УСКЛАДНЕННЯ ГЕМОРОЮ