Пошкодження очних мікросудин часто нешкідливе, але в деяких випадках крововилив в очах є небезпечним симптомом і вимагає оперативного звернення до лікарів.

Наші очні яблука усіяно найтоншими кровоносними судинами. Розрив такого капіляра може статися з багатьох причин – іноді для цього достатньо лише деякої напруги.

Тригером тиску, що викликає крововилив в оці, може стати сильний кашель або сильне чхання, підняття важких речей, тертя очей або напруга при дефекації. Внаслідок судинної мікротравми виділяється кров, яка розподіляється або фрагментарно, або по всьому очному яблуку.

За словами фахівця, очна судина, що зазвичай лопнула, не становить серйозної загрози для людини, але так буває не завжди.

Коли потрібно звертатися до лікаря. У деяких випадках це потрібно зробити якнайшвидше.

«Оперативна допомога лікарів необхідна, якщо крововилив спричинений травмою, а також якщо він супроводжується порушенням зору або сильним печінням в очах».

Крім цього, якщо сильний почервоніння чи крововилив в очах виникають кілька разів за короткий проміжок часу, постраждалі повинні уточнити причину цього у фахівця. Якщо почервоніння, що виникло, не завдає явного дискомфорту, але тримається довше двох днів, також записатися на прийом до офтальмолога.

Неодноразові розриви очних капілярів можуть вказувати на високий кров’яний тиск. Якщо не лікувати, то в гіршому випадку це може призвести до інсульту.

Очне крововилив може вказувати і на порушення згортання крові, які слід лікувати. У цьому випадку можуть виникати незрозумілі синці на тілі.

Метаболічні розлади, такі як цукровий діабет, часто впливають на очі. Тому «тим, у кого іноді лопаються судини в газах, слід перевіряти рівень цукру в крові».