Кардіолог Олександр Калінкін розповів, що однією з основних причин хронічної втоми, крім якихось прихованих хвороб, є дефіцит заліза. Саме він призводить до регулярного занепаду сил.

Так званий занепад сил, який став з’являтися у вас все частіше разом з підвищеною стомлюваністю, може бути викликаний різними причинами, від якихось не надто серйозних до загрозливих життя на кшталт прихованих пухлин. Але якщо розставити всі ці причини в рейтингу за ступенем поширеності, то на першому місці, поза сумнівом, виявиться дефіцит заліза.

Крім того, підвищена стомлюваність може бути спровокована і суто зовнішніми причинами на кшталт скорочення тривалості світлового дня. Іноді людина може страждати від так званої прихованої депресії, яку вона сама не відчуває, і вона теж викликатиме занепад сил.

При порушеннях сну втома – частий супутник. До неї також наводять проблеми з ендокринною, серцево-судинною та респіраторною системами. У будь-якому випадку, якщо втома почала з’являтися занадто часто, краще відвідати лікаря і розібратися в її причинах, ніж чекати, коли вона зникне самостійно.