Якщо ріст волосся на голові людини сповільнюється, це може стати причиною облисіння. На жаль, але до облисіння більше схильні чоловіки. Тому саме в чоловіка, якщо він почав виявляти випавше волосся, виникає привід для визначення причини.

Основними причинами випадіння волосся (алопеція) є:

Спадкові причини

Вони частіше є причиною випадання волосся у чоловіків. Основний винуватець – чоловічі статеві гормони андрогени, які порушують живлення волосся. Основний спосіб боротьби зі «спадковим» облисінням – це прийом спеціальних препаратів (у тому числі і гормональних). Косметичні засоби цю проблему вирішити не в змозі.

Недостатній імунітет

У жінок випадання може бути результатом втрати імунітету (ослаблення організму, робота, пологи, годування грудьми, простудні та інфекційні захворювання). Такі ж захворювання можуть стати причиною випадання волосся у чоловіків. Має сенс консультація з лікарем, зміцнення організму, відпустка до моря, увага до вітаміну D.

Брак заліза

Причини – як у жінок, так і у чоловіків – зловживання дієтами, голодування, анемія, сонливість, слабкість. Коротше, дефіцит заліза. І це залізо потрібно поповнювати. Печінка, риба і м’ясо (яловичина), яєчний жовток, житній хліб, каші (гречана, вівсяна), соки (яблучний, гранатовий).

Лікарські препарати

Щоб не стала дійсністю народна приказка «Одне лікуємо – інше калічимо» (особливо тут підступна хіміотерапія, а також таблетки від підвищеного тиску, деякі протизаплідні пігулки, антидепресанти, сечогінні та аспірин), необхідно не розкидати навколо препарати, але порадитися по «лисій» причині з лікарем. Не зайвою буде і бесіда з ендокринологом.

Інфекційні захворювання

На жаль, причиною випадання волосся можуть бути себорея і дерматит. У цьому випадку масажі, трави і маски не так впливають на захворювання, як рекомендації медика по лікуванню захворювань.

Недостатнє постачання кров’ю коріння волосся і шкіри голови

Слабке кровопостачання судин голови теж здатне на капості. Зрозуміло, завдяки серцево-судинним захворюванням, остеохондрозу, кофеїноманії, алкоголю і іншим причинам звуження судин. Обмежте споживання кави, займайтеся спортом, щодня гуляйте, більше відпочивайте.

Обділене вітамінами і мікроелементами харчування

Часте вживання алкоголю і звичка палити прибирає частину вітамінів, які допомагають організму боротися з інтоксикацією. Тому приймайте (хоча б навесні), вітамінний комплекс, їжте свіжі фрукти та овочі.

Стреси

Часто волосся випадає від стресів на роботі чи вдома. Звичайно, якщо такий стрес був «випадковим», то відновлення не затримається. Але якщо стрес став «хронічним», то кровообіг слабшає, а волосся починає випадати. Щоб уникнути цього, придивіться до антидепресантів. Але краще пийте чай з м’ятою або мелісою. Можете навіть прийняти ванну з добавками з м’яти і ромашки.

Вплив забруднення і агресії

Екологічна ситуація в регіоні (забруднення повітря, підвищений рівень радіації, різні опади плюс нераціональне і неправильне харчування) – це вам про щось говорить? Уявіть, що ваше волосся теж маює вуха. Але лікувати ці вуха не треба. Логічніше переїхати в екологічно сприятливий район. Або хоча б підтримувати свій організм чистими продуктами.

Десять причин появи лисини

Сезонні причини

Навесні і восени випадання волосся зазвичай посилюється. Механізм цього явища чимось нагадує линьку у звіряток. Тому можна не хвилюватися, і почекати зміни пори року. Крім того, волосся дуже погано переносить перепади температури. Врахуйте це. Загалом, проблеми з волоссям вирішити можна. Але важливо перед цим встановити причину. Потім гідно і вчасно лікувати наслідки цієї причини. І тоді лисина вам не світить. Будь ви хоч жінка, хоч чоловік. Правда, в будь-якому варіанті, людині варто набратися терпіння. Бо відбуваються не жарти з головою, а процес лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ ЛИСІЮТЬ ЧОЛОВІКИ

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ОБЛИСІННЯ

ОБЛИСІННЯ І СПОРТ