ГоловнаНовини Здоров'яНазвано гарнір, який здатний викликати різкі скачки цукру в крові

Названо гарнір, який здатний викликати різкі скачки цукру в крові

Фахівці радять відмовитися від гарніру з білого шліфованого рису через його здатності викликати різкі скачки цукру в крові. Про це пише видання Express (Великобританія).

Рис

Співробітники NHS (Національна служба охорони здоров’я) констатують, що ефективно контролювати рівень цукру в крові, запобігати розвитку або посилення діабету 2 типу допомагає грамотно складений раціон харчування. Цукор, швидко засвоювані вуглеводи, сіль повинні бути зведені до мінімуму, підкреслюють експерти.

Медики звернули увагу на те, що сучасними людьми затребуваний білий рис – гарніри з нього є вкрай популярними в заклади громадського харчування і домашніх умовах. Тим часом, даний продукт здатний викликати різкі скачки цукру в крові.

Читайте також:  COVID-19 може руйнівно впливати на мозок – учені

За даними дослідження, в якому аналізувалися відомості понад 1,3 мільйона чоловік з 21 країни, зібрані за десять років, темпи розвитку діабету 2 типу значно збільшилися в країнах Південної Азії, де рис є основним споживаним блюдом. При цьому було встановлено, що в середньому місцевими жителями споживалося близько 630 грамів рису щодня, але кількість білого рису становила 128 грамів.

За словами вчених, кулінарією сьогодні затребувані різні сорти рису, і любителям даного продукту краще бути обізнаними про кількість вуглеводів і глікемічний індекс рисових гарнірів. Не слід вживати за один прийом їжі понад 60 грамів вуглеводів.

Читайте також:  Дієтологи назвали продукти, які варто додати в осінній раціон

При наявності предіабету, діабету від білого рису потрібно відмовитися, так як він може провокувати скачки цукру в крові, резюмували експерти.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News